زمان انتشار : ۲۴ شهریور ,۱۳۹۹ | ساعت : ۱۴:۴۸ | کد خبر : 505256 |

عکس های منتخب/تصاویر ناراحت کننده «مهدی پدرام خو» از بالا آمدن فاضلاب در شهرک بسیج «کوت عبدالله»

شفقنا رسانه_این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب خبرگزاری های ایسنا، میزان و تسنیم است.

به گزارش شفقنا رسانه، مهدی پدرام خو، عکاس خبرگزاری تسنیم گزارشی تصویری از بالا آمدن فاضلاب در شهرک بسیج کوت عبدالله واقع در خوزستان کار کرد که به دلیل سوژه پردازی مسئولانه، درگیری مکرر مردم این منطقه با معضل بالا آمدن فاضلاب، لزوم پیگیری برای پیدا کردن راه حلی دائمی مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است: «در پی خاموش شدن پمپ انتقال آب فاضلاب در هفته گذشته، معابر و خیابان‌های شهرک بسیج کوت عبدالله از توابع شهرستان کارون دچار آبگرفتگی وسیع شده و اثباب نارضایتی اهالی منطقه را در پی داشته است. در اواخر آذرماه پارسال نیز این منطقه با سرریزی گسترده فاضلاب مواجه شده بود و پس از بارندگی ها بارها فاضلاب در داخل خانه های مردم شد.»

 

علیرضا محمدی، عکاس خبرگزاری ایسنا گزارشی تصویری از روستای تاریخی کندوان کار کرد که به دلیل انتخاب نماهای مناسب، تلاش برای معرفی جاذبه های گردشگری و مکان های تاریخی مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است: «روستای تاریخی و زیبای کندوان در ۲۲ کیلومتری شهر اسکو در ۶۲ کیلومتری شهر تبریز قرار دارد. شیوه بنای خانه‌ های این روستا از نوع معماری صخره‌ ای به شکل مخروطی یا کله قندی است و تنها سازه مورد استفاده در خانه‌ های این روستا را سنگ‌ها تشکیل می‌ دهند. کندوان از آن جا که در دل صخره ها ساخته شده، به روستای صخره ای ایران مشهور است. این روستا بدلیل اینکه تنها روستای صخره ای جهان و دارای سکونت، به عنوان یک اثر بسیار ارزشمند در آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.»

تک عکس محمد برزویی، عکاس خبرگزاری میزان از مسیر جاده اسالم به خلخال به دلیل کادربندی مناسب و کیفیت خوب تصویر مورد توجه قرار گرفت.

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here