زمان انتشار : ۲۲ شهریور ,۱۳۹۹ | ساعت : ۱۷:۰۳ | کد خبر : 505105 |

قاب های ماندگار/ تقدیر شفقنا از اسرافیل عبادتی؛ پیشکسوت مطبوعاتی

اسرافیل عبادتی؛ مدیرمسئول روزنامه کار و کارگر/ عکس از حسین شهلایی

شفقنا رسانه– شنیدن خاطرات اصحاب رسانه از زمان ورودشان به عرصه خبررسانی علاوه بر بازتابی از چالش‌ها و مسائل آنان در زمان خود، می‌تواند تجربه‌ای وزین برای نسل جدید خبرنگاران باشد تا از زوایای دیگری به کار رسانه‌ای نگاه کنند و آن را به کار بگیرند. این تجربه علاوه بر بهره گیری خبرنگاران، می‌تواند برای مدیران رسانه‌ای هم کاربرد داشته باشد تا با نگاهی به نقاط ضعف و قوت رسانه خود، در راستای اصلاح و انتشار مطالب اثرگذار قدم بردارند.

این بار شفقنا میزبان اسرافیل عبادتی از پیشکسوتان مطبوعات بود. این پیشکسوت مطبوعاتی آنگونه که تعریف می کند، قبل از ورود به رسانه و روزنامه، در بخش کارگری حزب جمهوری اسلامی فعالیت می کند. او  بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از طریق رای گیری وزارت کار به عنوان دبیر انجمن اسلامی کارخانه ها انتخاب می شود.

در آن زمان عبادتی به دلیل ارتباطش با بخش های کارگری و آشنایی با اخبار این حوزه، بولتن این بخش را تهیه می کند. بعد از مدتی حزب جمهوری اسلامی نشریه ای با عنوان «کار جلوه حق تعالی» منتشر می کند که او در تولید محتوای آن همکاری می کند. عبادتی همچنین در نشریه دانش آموزی «عروه الوثقی» که نشریه دانش آموزان و جوانان حزب جمهوری اسلامی بود در حوزه تولید محتوا همکاری می کند به عبارتی به توجه به تجربه فعالیتش در حزب جمهوری اسلامی هم به عنوان مصاحبه شونده و هم راهنما به دانش آموزان خبرنگار آموزش هایی می دهد.

در سال ۸۱ با رفتن مرتضی لطفی؛ مدیر مسئول وقت روزنامه «کاروکارگر» به شورای شهر، عبادتی به عنوان مدیر مسئول این روزنامه انتخاب می شود و شروع به فعالیت می‌کند. با این حال او یک سال قبل از مدیرمسئول شدنش در روزنامه کاروکارگر برخی از کارهای بخش روابط عمومی و مدیرمسئولی این روزنامه را هم برعهده گرفته بود.

آنگونه که عبادتی تعریف می کند، اگرچه قبلاً در حوزه خبر کار کرده بود با این حال بعد از ورودش به روزنامه کاروکارگر دوره های خبرنگاری، گزارش نویسی، عکاسی و غیره را هم در جهاد دانشگاهی می گذراند تا بهتر بتواند در این حوزه به فعالیت خود ادامه دهد.

در سال ۹۰ مشکلاتی برای فعالیت رسانه ای مسعود حیدری، مدیرعامل ایلنا به وجود می آید که عبادتی به عنوان مدیرعامل خبرگزاری ایلنا جایگزین او می شود و حدود سه سال همزمان با مدیرمسئولی روزنامه کاروکارگر، مسئولیت مدیرعاملی این خبرگزاری را هم برعهده می گیرد. او از سال ۹۵ مجوز روزنامه «اقتصاد مردم» را می گیرد که همچنان منتشر می شود.

عبادتی از سال ۹۳ به عنوان دبیر انجمن صنفی مدیران روزنامه های دولتی انتخاب می شود و از ۹۶ به بعد به عنوان عضو هیئت مدیره این انجمن فعالیت می کند.

 

∗∗∗∗صحبت های این پیشکسوت مطبوعاتی درباره وضعیت مطبوعات را در روزهای آینده می خوانید…

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here