زمان انتشار : ۲۰ شهریور ,۱۳۹۹ | ساعت : ۱۵:۰۴ | کد خبر : 505004 |

عکس های منتخب روز/ کادربندی خوب تصاویر«فرهاد صفری»از صبر و حوصله مردمان«هیر»در چیدن زغال اخته

شفقنا رسانه__این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب خبرگزاری ایسنا و مهر است.

به گزارش شفقنا رسانه،«مدرسه علمیه عباسقلی خان» گزارش تصویری خوب سید محمد آل رسول عکاس خبرگزاری ایسنا است که به دلیل سوژه پردازی و کپشن نویسی جامع درباره تاریخچه این مدرسه تا به امروز مورد توجه قرار گرفت.نماهای انتخاب شده توسط عکاس، زیبایی بنای این مدرسه را بیشتر به رخ می کشد.

فرهاد صفری عکاس خبرگزاری مهر گزارشی چشم نواز از«پایتخت زغال اخته ایران» کار کرد که از منظر کادربندی و زاویه دید عالی مورد توجه قرار گرفت. همچنین این گزارش با توجه به ترکیب بندی خوبی که دارد روایت خوبی از برداشت این محصول توسط ساکنان منطقه دارد.در شرح این تصاویر آمده«هیر روستایی در انتهایی ترین بخش الموت غربی در دل رشته کوه‌های البرز ست و بعد از گذر از شاهرود و دره‌های پر پیچ خم منظر شگرف درختان زغال اخته خود را نمایان می‌کند.هرچند که هیر در مسیر اصلی راه خاکی الموت رودسر قرار دارد اما عمده شهرت آن انبوه باغات زغال اخته است که بیش از ۹۰ درصد زغال اخته ایران را تامین می‌کند.جایی در میان دو صخره عظیم و صدای «نینه» رودی که در میان درختان زغال اخته می‌پیچد. اخته زغال یا زغال اخته میوه‌ای ست که طرفداران زیادی در ایران دارد و اغلب منتظر فصل رسیدنش هستند. چیدن زغال اخته صبر و حوصله می‌طلبد و گاهاً حدود یک ماه برداشت آن به طول می‌انجامد.حاصل دست رنجی که هم در داخل ایران و هم خارج از آن طرفداران خود را دارد.»

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here