زمان انتشار : ۱۴ مرداد ,۱۳۹۹ | ساعت : ۱۱:۲۶ | کد خبر : 501988 |

ویترین روزنامه ها/ پرونده افشاگرانه «همشهری» درباره فساد آقازاده ها/ هشدار «صدای اصلاحات» درباره فعالیت های پنهان مافیای بازیافت پلاستیک در کهریزک

شفقنا رسانه_صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

 

به گزارش شفقنا رسانه، مدتی پیش همشهری در پرونده ای «آن ها» به بررسی فرضیه وجود تشکیلات مافیایی در ایران پرداخت و درباره فساد در اقتصاد ایران نوشت. این بار اما به سراغ آقازاده ها رفت و به بررسی این مسئله پرداخت که آقازاده ها از چه زمانی مشکل ساز شدند، فعالیت های اقتصادی آن ها چه تاثیری بر بازار دارد، نام کدامشان با پرونده های فساد اقتصادی گره خورده است؟و… . در این پرونده خواندنی با عباس عبدی، روزنامه نگار و تحلیلگر مسائل سیاسی درباره دردسرهای آقازاده ها بحث کرد و یادداشت هایی از سجاد فتاحی و صادق زیباکلام کار کرد. به عبارتی روزنامه سوژه خوبی را انتخاب کرده و با پیگیری آن از زوایای مختلف دست به افشاگری و ریشه یابی معضلات جامعه می زند.

 

«میلیاردرهای زاغه نشین در جنوب تهران» سوژه عالی روزنامه صدای اصلاحات درباره مافیای بازیافت پلاستیک در کهریزک و کارهای پشت پرده آن ها از جمله پیشنهاد رشوه به مسئولان، خرید و فروش مواد مخدر و… است. این روزنامه توضیح داد: «چطور جهادکشاورزی برای چند متر بنا در زمینی با کاربری کشاورزی حکم تخریب می گیرد اما کاری به هزاران تن ضایعات پلاستیک آلوده در این زمین ها ندارد در حالی که فقط خمیر حاصل از کوره پلاستیک سوزی بیش از ۵۰۰ سال زمان برای تجزیه می برد! اگر فرض بگیریم در ۵ سال گذشته تاکنون هیچ بازرس و دستگاه نظارتی از هیچ دستگاهی وقت نکردند گشتی در کهریزک و روستاهای آن بزنند سوال این است که آیا اعضای شورای شهر و شهردار کهریزک در این سال ها این فاجعه زیست محیطی را مشاهده نکردند؟ این پرسش در حالی مطرح می شود که چند کارگاه بزرگ بازیافت ضایعات پلاستیک متعلق به آقای هـ از نزدیکان یکی از همین آقایان است. آیا باز هم بی خبر بودند؟ امین بابایی بخشدار کهریزک چندی قبل پس از تخریب ویلاهای غیرمجاز در منطقه تحت مدیریت خود به سراغ مافیای بازیافت ضایعات پلاستیک در زمین های کشاورزی رفته و به آن ها هشدار داده منطقه را ترک کنند. شنیده شده حتی به او درخواست رشوه ۵۰۰ میلیون تومانی هم داده شده که جای تامل دارد… ».

 

∗∗ در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید…

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here