زمان انتشار : ۱۳ مرداد ,۱۳۹۹ | ساعت : ۱۵:۱۹ | کد خبر : 501973 |

یک روزنامه نگار: تعطیلی «شهروند» یک اتفاق بسیار تلخ و قتل فرهنگی است

شفقنا رسانه- محمد تاجیک، روزنامه نگار در کانال تلگرامی خود درباره تعطیلی روزنامه شهروند نوشت:

به نظرم روزنامه شهروند از بهترین و جریان سازترین روزنامه های تاریخ ایران است و همه آن چیزهایی که از یک رسانه مردمی و تاثیر گذار انتظار داشته ایم در این روزنامه وجود دارد.

واقعا وقتی قرار است روزنامه بی نظیری مثل شهروند تعطیل شود، باید این سوال را مطرح کرد که دقیقاً فلسفه وجودی جایی مثل معاونت مطبوعاتی چیست؟ معاونت مطبوعاتی که وظیفه اش فقط تذکر، فشار و سانسور نیست. قطعاً باید حمایت کند از روزنامه بسیار خوبی مثل شهروند که به خیلی از مشکلات اجتماعی در این سال‌ها پرداخته است.

روزنامه شهروند واقعا روزنامه بسیار مهمی است و گزارشها و مطالب بسیار تاثیر گذار آن همواره به نفع مردم و کشور بوده است. از مصاحبه هایی که دراین زمینه منتشر شده، این طور استنباط کردم که گویا مسئولان هلال احمر به روزنامه به چشم یک روابط عمومی نگاه می کنند. بعد هم این سوال مطرح شده که چرا باید سازمان هلال احمر روزنامه داشته باشد ؟!

با این منطق، درباره خیلی از روزنامه ها از جام جم، همشهری، ایران و… تا خیلی از خبرگزاری ها مثل ایسنا، مهر، فارس و…می توان چنین سوالی را مطرح کرد؟ با این منطق باید همه خبرگزاری ها و روزنامه های دولتی را تعطیل کرد.
مثلاً جهاد دانشگاهی باید بگوید اصلاً ما چه نیازی به خبرگزاری ایسنا داریم و یا سازمان تبلیغات باید عنوان کند که ما چه نیازی به خبرگزاری مهر داریم؟

تعطیلی روزنامه بسیار خوب و جریان ساز شهروند یک اتفاق بسیار تلخ است و معاونت مطبوعاتی باید واکنش جدی نسبت به این موضوع داشته باشد. دوست عزیزم محسن امیر یوسفی کارگردان مطرح سینما، زمانی توقیف فیلم ها را به قتل فرهنگ تشبیه کرده بود. به نظرم تعطیلی روزنامه شهروند، نیز یک قتل است و هرکسی در زمینه تعطیلی روزنامه شهروند، مقصر باشد یک قاتل فرهنگی است!

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here