زمان انتشار : ۱۳ مرداد ,۱۳۹۹ | ساعت : ۱۲:۰۸ | کد خبر : 501900 |

ویترین روزنامه ها/ پیگیری مسئولانه «خراسان» درباره ماسک های بی لایه و گران/ نگاه تاریخی «اعتماد» به مسئله مالیات بر خانه های خالی از دیروز تا امروز /پیش بینی «هفت صبح» درباره روند کاهشی قیمت سکه تا پایان هفته

شفقنا رسانه_صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

 

به گزارش شفقنا رسانه،  « فاجعه ماسک های بی لایه! » سوژه خوب روزنامه خراسان است که با اشاره به نرخ مصوب ماسک ها تاکید کرد که گزارش های مردمی از ماسک هایی با قیمت های به مراتب بالاتر و با کیفیت بسیار پایین تر حکایت داشت به همین دلیل روزنامه خراسان در گشت مشترکی با سازمان تعزیرات حکومتی و صمت به بررسی این مسئله پرداخت. در این گشت برای داروخانه های فروشنده ماسک های بی کیفیت و گران پرونده گران فروشی تشکیل شد. این روزنامه توضیح داد: «در بازدید از اولین داروخانه در خیابان  چمران بازرسان به عنوان خریدار درخواست ماسک سه لایه داشتند که قیمت هر عدد ماسک سه لایه جراحی ۲۵۰۰ تومان اعلام شد. پس از این خرید اینانلو نماینده گشت تعزیرات حکومتی از مدیر داروخانه درخواست رسید خرید و موجودی انبار کرد که در بررسی ها مشخص شد سه نوع ماسک با قیمت های ۲۵۰۰، ۲۰۰۰ و ۱۹۰۰ تومان در داروخانه موجود است که فقط نوع اول دارای لایه فیلتر اصلی ملت بلون است و بقیه هیچ نام تجاری و رسمی و همچنین هیچ گونه تاییدیه و نشان اصالتی از سوی دانشگاه علوم پزشکی مبنی بر مجوز لازم ندارد و از کیفیت خوبی برخوردار نیست.»

 

روزنامه اعتماد هم عکس و تیتر یک را به مسئله مالیات بر خانه های خالی اختصاص داد و ضمن نوشتن گزارش جامعی از تصمیمات احتمالی مجلس درباره این موضوع تاکید کرد افرادی که خانه خالی داشته باشند با پرداخت ۶ تا ۸ برابر جریمه، به‌ طور میانگین در سال اول حدود ۵۰ میلیون تومان بابت خالی نگه داشتن ملک پرداخت می‌کنند. این روزنامه همچنین با اشاره به نسخه چاپی روزنامه آیندگان در سال ۵۴ در تیتر خوبی از «مشکل ۴۵ ساله خانه‌های‌خالی» نوشت و تاکید کرد: « این روزنامه (آیندگان) که در تاریخ ۲۴ تیرماه سال ۱۳۵۴ و پیش از انقلاب اسلامی منتشر شده  است نشان می‌دهد که مشکل گرانی و گرانفروشی و همچنین خانه‌های خالی در کشور  که تیتر آن در پایین تای روزنامه دیده‌می‌شود  دیرپاست و از گذشته‌های دور همواره این مشکلات در رسانه‌ها منعکس می‌شده‌است. به این ترتیب چنین مشکلاتی برای حل شدن برنامه‌های اقتصادی بلندمدت می‌طلبد.»

 

روزنامه هفت صبح در گزارش خوبی سعی کرد به این سوال پاسخ دهد که «چرا سکه دیگر گران نمی شود؟» به عبارتی دلیل بی تفاوتی معنادار اخیر قیمت سکه نسبت به تغییرات نرخ جهانی دلار و طلا بیان کرد. این روزنامه توضیح داد: «کاهش قیمت سکه در زمانی که خبر یورش دوباره انس طلا به سمت دوهزار دلار منتشر شده، عجیب است. اگر بخواهیم این ضعیت را به زبان ساده تحلیل کنیم، باید بگوییم تقاضا در بازار موجب تغییر رفتار سکه شده است. فعالان بازار در داخل کشور می گویند، تقاضا برای خرید سکه به شدت کاهش پیدا کرده است. بخشی از این اتفاق را باید به گردن افزایش قیمت ها و بخش دیگر را باید گردن شدت نوسانات انداخت. تاثیر هر دو اتفاق به حدی است که ظاهراً سرمایه گذاران جدید فعلاً جرات نمی کنند سمت بازار سکه بیایند. ما پیش بینی می کنیم حداقل تا پایان هفته قیمت سکه و طلا در ایران بدون توجه به رفتار انس عملکرد انقباضی از خود نشان دهد. این وضعیت تا زمان تخلیه کامل حباب سکه که در هفته گذشته حدود ۹۰۰ هزار تومان برآورد می شد، ادامه خواهد داشت.»

∗∗ در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید…

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here