زمان انتشار : ۱۱ مرداد ,۱۳۹۹ | ساعت : ۱۱:۲۲ | کد خبر : 501679 |

ویترین روزنامه ها/گزارش خوب «دنیای اقتصاد» درباره سهام جذاب در ۴۰ روز اخیر / نگرانی «روزان» از وضعیت کولبران در ایام کرونا ویروس

شفقنا رسانه_صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

 

به گزارش شفقنا رسانه، « چهار مقصد پول در بورس» سوژه کاربردی روزنامه دنیای اقتصاد است که به شناسایی سهام جذاب در ۴۰ روز اخیر پرداخت و نوشت: « ۴۰ روز کاری از هفت رقمی شدن شاخص کل بورس تهران می گذرد و حالا این نماگر فقط ۵ درصد تا فتح سوپرکانال ۲ میلیون واحد فاصله دارد. در این مدت اما ۱۰۰ میلیارد دلار به ارزش کل بازار سهام افزوده شده است؛ همزمان با ثبت رکوردهای جدید برای ارزش معاملات خرد سهام، شاهد ورود ۵۵ هزار میلیارد تومان نقدینگی به گردونه معاملات تالار شیشه ای بوده ایم. محاسبات «دنیای اقتصاد» نشان می دهد: گروه های کامودیتی محور به ویژه پالایشگاه ها و گروه فلزات اساسی اما میزبان بیشترین پول حقیقی بوده اند. با وجود این ۴۴ درصد از سهام حاضر در بورس نیز با فرار سرمایه خرد مواجه شده اند. در ۴۰ روز گذشته خالص خرید سهامداران خرد در گروه فرآورده های نفتی به ۱۴ هزار میلیارد تومان رسید، گروه فلزات اساسی هم ورود ۱۱ هزار میلیارد تومان نقدینگی خرد را شاهد بود. دو گروه خودرو و بانک هم به ترتیب با خالص خرید ۹/ ۵ و ۵/ ۴ هزار میلیارد تومان سهامداران حقیقی همراه شدند اما در مقابل در این بازه زمانی شاهد فرار پول حقیقی از ۶ گروه ماشین آلات و تجهیزات،استخراج زغال سنگ، محصولات چوبی، لاستیک و پلاستیک، انتشار و چاپ و منسوجات بودیم.»

 

«مصائب کولبران در بحبوحه کرونا» سوژه خوب روزنامه روزان است که گزارشی از وضعیت کولبران مرز نوسود در استان کرمانشاه با اشاره به شیوع کرونا ویروس و خطرات آن کار کرد و تاکید کرد: «علاوه بر همه مشکلات معمولی که کولبرها در مرزها دارند، این روزها شیوع بیماری کرونا نیز وضعیت کولبرها را بدتر از قبل کرده است. معدودی از آن ها ماسک می زنند و خبری از رعایت فاصله اجتماعی و سایر نکات بهداشتی نیست. این روزها اگر این افراد از خطرات معمول کولبری جان سالم به در ببرند، به احتمال زیاد شیوع بیماری کرونا آن ها را در معرض این بیماری قرار می دهد.»

∗∗ در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید…

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here