زمان انتشار : ۹ مرداد ,۱۳۹۹ | ساعت : ۱۰:۰۳ | کد خبر : 501580 |

ویترین روزنامه ها/ دلایل ناکافی «آفتاب یزد» برای انعکاس خطاهای پزشکی/ گزارش میدانی عالی«شهروند» از تاخت و تاز این روزهای شرکت های هرمی

شفقنا رسانه_صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

به گزارش شفقنا رسانه،«خطاهای پزشکی زیر سایه کرونا» تیتر گیرای روزنامه آفتاب یزد است که مخاطب در نگاه اول به سویش جذب می شود اما داخل متن خلاف چنین تیتری است. نویسنده در ابتدا سعی کرده با مروری بر زحمات این روزهای کادر درمان برای مداوای بیماران کرونایی، تلاش آنان را قابل تقدیر بخواند، اما در ادامه نگاهی به خطاها و کوتاهی برخی پزشکان در درمان بیماران داشته است. فردی که پدرش را به خاطر مشکل قلبی از دست داده اما پزشک معالج او اصرار به کرونایی بودن آن دارد، تنها سوژه مطالعاتی این گزارش است. هر چند سوژه بسیار مهم و قابل توجه است اما روزنامه باید با مصاحبه های متعدد، به سوژه خود جامه عمل می پوشاند و تکلیف نهایی را برای خواننده روشن می کرد که آیا واقعا این روزها بسیاری از بیماری ها و درمان آنان زیر سایه خطای پزشکی است یا نه؟. خواننده با مطالعه یک روایت نمی تواند به چنین باوری برسد. روزنامه در پایان این گزارش، به انعکاس صحبت های دبیر شورای عالی نظام پزشکی پرداخته که راه های شکایت مردم از پزشکان را توضیح داده است.

روزنامه شهروند امروز عکس یک خود را به گزارشی میدانی درباره فعالیت بازار یابان شبکه ای با ترفند گروگانگیری اختصاص داد و در تیتر صریحی نوشت:«اوج تاخت و تاز هرمی ها با افزایش دلار» و یکی از زیبا ترین طرح ها را به این سوژه اختصاص داد که هماهنگی خوبی با اصل فعالیت بازار یابان شبکه ای دارد. نویسنده در متن تلاش کرده تا با روایت دقیقی از فعالیت شرکت های هرمی، خواننده را متوجه آسیب ها و پیام های فریب دهنده این نوع شرکت ها کند. در بخشی از این گزارش آمده« توصیف دقیق ثروت و پولی که وعده داده می شود، مهم ترین بخش در شرکت های هرمی است، هر چند آنها خود را شرکت هرمی نمی دانند و از اصطلاح «باینری» برای توجیه نحوه عملکرد شان استفاده می کنند. اما واقعیت این است که فعالیت این مجموعه و کسب درآمد در گروی جذب و ورود هر چه بیشتر افراد است. همان اعضای جدید که باید برای آغاز فعالیت شان و عضویت در این مجموعه ها حتما یکی از محصولات این شرکت ها را به قیمت گزافی بخرند و بعد برای به درآمد رسیدن همین کار را با ورودی های جدیدتر انجام دهند.»

در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here