زمان انتشار : ۹ مرداد ,۱۳۹۹ | ساعت : ۱۲:۰۳ | کد خبر : 501569 |

عکس های منتخب روز/ روایت دیدنی تصاویر «میزان» از منظره زیبای «باغ سیب کرج»

شفقنا رسانه_این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب خبرگزاری تسنیم، میزان و ایسنا است.

به گزارش شفقنا رسانه،«آخرین مرحله از رزمایش بزرگ سپاه در خلیج فارس» گزارش تصویری خوب خبرگزاری تسنیم است که به دلیل سرعت و دقت بالای عکاس در ثبت تصاویر مورد توجه قرار گرفت.

خبرگزاری میزان تصاویر بی نظیری از چگونگی طواف زائران در کعبه کار کرد که به دلیل کادر بندی و زاویه دید عکاس، روایت خوبی از مراسم شرکت حجاج به مخاطب می دهد.

فرشته اصلانی دیگر عکاس خبرگزاری میزان عکس های از باغ سیب مهر شهر در کرج ثبت کرد که به دلیل ترکیب بندی و انتخاب نمای عالی مورد توجه قرار گرفت. در شرح این تصاویر آمده« باغ سیب مهرشهر، مهم‌ترین نماد سبز شهر کرج است. این باغ به مساحت ۳۴۰ هکتار و دارای حدود هفتاد هزار اصله درخت شامل گلابی، سیب، هلو، آلو و گردو به مثابه ریه‌های تنفسی شهر کرج می‌باشد. اگر چه باغ سیب سال‌های زیادی در معرض خطر تخریب بود، اما با حمایت دوستدارنش در شهر کرج و مسئولان مربوطه در سال ۱۳۹۵ ثبت ملی شد و با کاشت و جایگزینی انواع نهال‌های تازه، چند سالی ست که از زوال نجات یافته و جانی تازه گرفته است. اکنون با مراقبت‌های ویژه، شور زندگی در آن جریان یافته و امید است که با دلسوزی بیشتر مسئولان مربوطه، باغ سیب تا همیشه برای کرج نفس بکشد.»

«جریان زندگی در میدان نقش جهان» گزارش تصویری جالب مرتضی زنگنه عکاس خبرگزاری ایسنا ازحال و هوای میدان نقش جهان اصفهان در روزهای کرونایی است. این گزارش به دلیل سوژه پردازی و روایی بودن مورد توجه قرار گرفت.در شرح این گزارش آمده« در روزهای گرم تابستانی مرداد ماه و دشواری های زندگی با کرونا، پس از فروکش کردن گرمای خورشید و در واپسین ساعت روشنایی روز، مردم اصفهان به میدان نقش جهان می آیند و چند ساعتی را به تفریح و استراحت می گذرانند. محیط آرامش بخش میدان نقش جهان باعث می شود که حتی در شرایط کرونایی و خطرآفرین شیوع بیماری، کماکان شهروندان در آن حضوری فعال داشته باشند. با این حال حضور و شلوغی عصر های میدان نقش جهان می تواند با نظارت ور رعایت نکات بهداشتی انجام شود.»

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here