زمان انتشار : ۱۶ تیر ,۱۳۹۹ | ساعت : ۱۳:۱۹ | کد خبر : 499414 |

عکس های منتخب روز/ تصاویر دیدنی برداشت گندم از دریچه دوربین عکاس «میزان»

شفقنا رسانه_این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب خبرگزاری های میزان و مهر است.

به گزارش شفقنا رسانه، مهدی محبی پور، عکاس خبرگزاری میزان گزارشی تصویری از برداشت گندم در مازندران کار کرد که به دلیل کادربندی مناسب، انتخاب نماهای عالی و کیفیت خوب تصاویر مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است: «مازندران از قطب‌های تولید گندم در کشور است و گندمکاران زیادی هر سال برای کشت این محصول اراضی خود را زیر کشت می‌برند».

پانته آ نیکزاد، عکاس خبرگزاری مهر هم تصاویر زیبایی از چشمه کوهرنگ کار کرد که به دلیل سوژه پردازی و انتخاب نمای خوب برخی از تصاویر مورد توجه قرار گرفتند. در شرح تصاویر این گزارش آمده است: «چشمه کوهرنگ سرچشمه دو رود کارون و زاینده رود است. این چشمه با دبی آب بالا، از دامنه کوه های زردکوه سرچشمه می گیرد و در حال حاضر منبع تامین آب آشامیدنی شهرستان‌ شهرکرد و فارسان می باشد. طبیعت بکر و حضور عشایر در این منطقه زیبایی آن را دوچندان کرده است. با توجه به اینکه مسیر دسترسی به چشمه کوهرنگ، جاده خاکی است، به یکی از مقاصد گردشگری گروه‌های آفرودی تبدیل شده است».

 

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here