زمان انتشار : ۱۵ تیر ,۱۳۹۹ | ساعت : ۱۲:۵۱ | کد خبر : 499317 |

عکس های منتخب روز/ تصویر خیره‌کننده عکاس «میزان» از قله دماوند

شفقنا رسانه_این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب خبرگزاری های میزان و ایرنا است.

 

به گزارش شفقنا رسانه، خبرگزاری ایرنا گزارشی تصویری از رها سازی زباله های عفونی در حاشیه شهر بجنور کار کرد که به دلیل سوژه پردازی مسئولانه، هشدار نسبت به سلامت محیط زیست و شهروندان این منطقه و لزوم پیگیری مسئله مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است: « زباله های عفونی بیمارستانی از جمله خطرناک ترین و آلوده ترین پسماندها محسوب می شود که برای دفن استاندارد این نوع پسماند و بی خطرسازی آنها شرایط خاصی در نظر گرفته می شود. با این وجود زباله‌های عفونی و بیمارستانی بجنورد بدون طی کردن روند بی‌خطرسازی، در منطقه «باباموسی» در محل دفن زباله‌های این شهرستان رها می‌شوند. همین امر به شدت بهداشت و سلامت محیط زیست و شهروندان این منطقه را تهدید کرده و می تواند موجب انتقال و شیوع بیماری‌های خطرناکی شود.»

امید اسدی، عکاس خبرگزاری میزان تک عکس زیبایی از قله دماند کار کرد که به دلیل انتخاب زاویه دوربین عالی و کیفیت خیره کننده تصویر مورد توجه قرار گرفت. این عکس در ارتفاعات ناندل و مشرف به قله ی دماوند ثبت شده است.

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here