زمان انتشار : ۱۲ تیر ,۱۳۹۹ | ساعت : ۱۱:۰۱ | کد خبر : 499072 |

ویترین روزنامه ها/ تحلیل علمی«هفت صبح» درباره نیمه تاریک بازار بورس/ آسیب شناسی«آفتاب یزد» از مصائب تجمع مردم در آتش سوزی کلینیک «سینای اطهر»

شفقنا رسانه_صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

به گزارش شفقنا رسانه،این روزها بازار سرمایه به دلیل قوت گرفتن یکی از مباحث مهم رسانه هاست. هر کدام از رسانه ها در تلاشند تا با تحلیل های مختلف به سرمایه گذاران در بازار بورس کمک کنند. روزنامه هفت صبح هم امروز با اختصاص تیتر یک خود به این بازار، به طرح دیدگاه بدبینانه دو کارشناس بازار سهام پرداخت و در تیتر خوبی نوشت «نیمه تاریک بورس». پرداختن رسانه ها به لایه های پنهان این بازار باعث می شود تا مردم با آگاهی بیشتر به فکر سرمایه گذاری در این بازار باشند. مجید شاکر تحلیل گر بازار بورس به این بازار خوش بین نیست و می گوید« پالس هایی که دولت و حتی حاکمیت به بازار ارائه کرده، باعث شده مردم به ویژه سرمایه گذاران خرد به این بازار هجوم بیاورند و حالا شاهد این هستیم که بازار هر روز ۵ درصد سود می دهد اما این اتفاق خوبی نیست. چرا که این پالس را به اقتصاد می دهد که باید سود اقتصادی در همه بازارها به این شکل باشد. بنابراین شاهد رویداد اقتصادی در کشورمان هستیم که در کشورهای دیگر هم به وجود آمده و آن هم «تورم دارایی های سرمایه ای» است.»

شب سه شنبه حادثه تلخی در بیمارستان سینای اطهر رخ داد که باعث مرگ چندین نفر از هموطنان مان شد. روزنامه های امروز واکنش متفاوتی به این حادثه دلخراش داشتند. یکی از واکنش های جالب روزنامه ها، آفتاب یزد است که گزارشی از مصائب تجمع مردم در صحنه آتش سوزی این کلینیک تهیه کرده که قابل تامل است. روزنامه با اشاره به تبعات این تجمع، آن را با حادثه پلاسکو مقایسه کرده که اجتماع افراد مانع از کمک رسانی به مصدومان در آن شب شده است. امیر حریرچی، جامعه شناس و آسیب شناس اجتماعی در خصوص این ازدحام جمعیت‌ها به آفتاب یزد می گوید:«مردم ما هیچ وقت
آموزش لازم در خصوص چگونگی مواجه با بحران را ندیده اند
و بنابر این نمی‌دانند که حضورشان در محل حادثه تا چهاندازه می‌تواند مشکل ساز باشد. از طرف دیگر در این خصوص برخی به عدم احساس مسئولیت اجتماعی رسیده اند و این بسیار بد است. برخی به دنبال هیجانات کاذب هستند که با گرفتن و فیلم، انتشار آن در فضای مجازی می‌خواهند این هیجانات کاذب را برای خودشان ایجاد کنند.».

در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here