زمان انتشار : ۱۲ تیر ,۱۳۹۹ | ساعت : ۰۰:۴۸ | کد خبر : 499063 |

عکس های منتخب روز/ توجه ویژه عکاس«مهر» به مسدود شدن مسیرهای دوچرخه سواری

شفقنا رسانه_ این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب خبرگزاری مهر، میزان و تسنیم است.

به گزارش شفقنا رسانه،مجید عسگری پور عکاس خبرگزاری مهر گزارشی از مسدود شدن مسیر های ویژه دوچرخه سواری تهیه کرده است که به دلیل سوژه پردازی و ترکیب بندی مورد توجه قرار گرفت. در توضیح این گزارش آمده «ایجاد مسیرهای دوچرخه سواری در بسیاری از شهرهای جهان به عنوان یکی از الزامات مدیریت شهری، ویژه در کلانشهرها دنبال می‌شود.در بسیاری از کلانشهرهای ایران نیز این موضوع اجرا شده است. استفاده از دوچرخه به عنوان یک وسیله حمل و نقل می‌تواند در کاهش ترافیک و آلودگی هوا در شهرهای بزرگ نقش بسزایی داشته باشد. این امر نیازمند ایجاد یک فرهنگ عمومی در میان شهروندان است. متأسفانه به طور روزانه شاهد مسدود شدن مسیر ویژه دوچرخه و عدم رعایت حقوق شهروندی دوچرخه سواران شهر تهران از سوی رانندگان وسایل نقلیه موتوری هستیم.»

«گرد و غبار در آسمان زاهدان» گزارش تصویری عالی محمود میربزرگ عکاس خبرگزاری میزان، از وضعیت این روزهای زاهدان است که به دلیل درگیری عکاس با موضوع مورد توجه قرار گرفت.

نیما نجف زاده عکاس خبرگزاری تسنیم گزارشی از حال و هوای حرم امام رضا به مناسبت ولادت ایشان کار کرده که به دلیل دقت بالای عکاس و کادربندی خوب مورد توجه قرار گرفت.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here