زمان انتشار : ۹ تیر ,۱۳۹۹ | ساعت : ۱۶:۳۲ | کد خبر : 498922 |

عکس های منتخب روز/ هشدار عکاس «تسنیم» به خطرات انتقال فاضلاب به کانال‌های روباز شهر امیدیه

شفقنا رسانه_این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب خبرگزاری های ایسنا و تسنیم است.

به گزارش شفقنا رسانه، مهدی پدرام خو عکاس خبرگزاری تسنیم در گزارشی تصویری از انتقال فاضلاب به کانال‌های روباز شهر امیدیه خبر داد و تاکید کرد: «براساس آزمایشی که توسط دانشگاه شهید چمران اهواز از باکتری‌های موجود در آب کانال‌های روباز مرکز شهر امیدیه انجام شده است مشخص شد که بیش از یک‌میلیون در هر میلی‌متر از این آب‌ها باکتری ناسالم وجود دارد و این در شرایطی است یکی از راه‌های انتقال ویروس کرونا از طریق دفع فضولات انسانی است که این کانال‌های روباز شهر امیدیه را شدید تهدید می کند.» این گزارش به دلیل جنبه هشداری مسئله و لزوم رسیدگی سریع به آن مورد توجه قرار گرفت.

محمد قجر عکاس خبرگزاری ایسنا گزارشی تصویری از ارتفاعات شاه‌کوه در استان گلستان کار کرد که به دلیل کیفیت خوب و انتخاب نماهای عالی مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است: «مطابق همیشه در فصل تابستان گرمای هوا بر لطافت این فصل غلبه می‌کند، هر چه از سطح زمین بالاتر رویم به علت فشار کم هوا در ارتفاعات، هوا خنک‌تر شده و کاهش چند درجه‌ای دما کاملا محسوس است. ارتفاعات رشته کوه کهکشان یا گاوکشان (شاه کوه) در استان گلستان که در امتداد شرقی رشته کوه البرز قرار دارد که با قله‌هایی به ارتفاع بالای ۳۰۰۰ متر از سطح دریا باعث شده که مناطقی بسیار زیبا و چشم نواز، مراتعی سرسبز و خنک همراه با چشمه های فراوان درآن به وجود آید. برای دیدن این زیبایی‌ها بمناطق دسترسی پیدا کرد».

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here