زمان انتشار : ۹ تیر ,۱۳۹۹ | ساعت : ۱۱:۱۴ | کد خبر : 498864 |

ویترین روزنامه ها/ هشدار «سیاست روز» به تبعات تبلیغات لاکچری در صداوسیما/ بررسی خوب «هفت صبح» درباره تعیین سقف اجاره خانه توسط دولت

شفقنا رسانه_صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

 

به گزارش شفقنا رسانه، سیاست روز در مطلب خوبی به بررسی تبعات تبلیغات لاکچری در صدا و سیما پرداخت و با اشاره به فیلم ها و سریال های اخیر در تیتر خوبی نوشت: «حسرت سازی برای جیب‌های زیر خط فقر». این روزنامه توضیح داد: «نگاهی گذرا به روند تبلیغاتی که در رسانه ملی کشور منتشر می شود از یک نوع زندگی بی دغدغه و بدور از هر گونه نگرانی ناشی از هزینه های زندگی حکایت دارد و در یک کلام می توان مهر لاکچری بودن بر تک تک این تبلیغات زد. نمای اکثر قریب به اتفاق تبلیغات تلویزیونی از چنان زندگی پر رنگ و لعابی صحبت می کند که با درآمدها و هزینه های این روزهای جامعه همخوانی ندارد و نه تنها دردی از جامعه درمان نمی کند بلکه روز به روز بر آلام و رنج های این قشر از افراد می افزاید. به اعتقاد کارشناسان اقتصادی اینکه این نوع تبلیغات در شرایط نابسامان اقتصادی جز هزینه تراشی و ایجاد چالش اقتصادی برای خانواده ها و جامعه ماحصلی ندارد؛از این مهم پرده بر می دارد که تصمیم گیران و تصمیم سازان اقتصادی و همچنین متولیان فرهنگ و رسانه کشور و صد البته متولیان نهادهای اجرایی هیچ گونه توجهی به وضعیت مردم و چالش هایی که برای آنها از بعد اقتصادی اجتماعی پدید می آید؛ ندارند و با نگاه تک بعدی خود تنها به این مهم فکر می کنند که سمت تقاضا را بالا ببرند ؛حتی اگر درآمدی برای تامین آن وجود نداشته باشد.»

«ورود تشریفاتی دولت به بازار اجاره» پرداخت خوب روزنامه هفت صبح است و به بررسی این مسئله پرداخت که آیا مصوبه جدید دولت در تعیین سقف افزایش اجاره خانه فایده ای دارد؟  این روزنامه توضیح داد: «تعیین سقف افزایش مبلغ اجاره به میزان ۲۵ درصد در تهران، ۲۰ درصد در بقیه کلان شهرها و ۱۵ درصد در بقیه شهرها، هرچند طرح خوبی به نظر می رسد ولی صرفاً جنبه پیشنهاد دارد. چراکه در عمل بعید است بتوان صاحبخانه ها را به رعایت این سقف مجبور کرد. خیلی از قراردادهای اجاره به صورت غیررسمی امضا می شوند و هیچ کد رهگیری برای آن ها صادر نمی شود. از طرف دیگر اغلب صاحبخانه ها و مستاجرها برای تمدید قراردادشان سراغ مشاوران املاک نمی روند و صرفاً قرارداد قبلی را تمدید می کنند. حالا در این بین افزایش مبلغ اجاره خانه صرفاً براساس توافق دو طرف تعیین می شود. اگر صاحبخانه کوتاه بیاید و به مبلغ کم راضی شود، خدا را شکر؛ ولی اگر صاحبخانه بخواهد اجاره بیشتری بگیرد، مستاجر چاره دیگری جز تخلیه ندارد. حالا با کنار رفتن مستاجر قبلی صاحبخانه به سراغ افراد جدید می رود که اطلاعی از وضعیت اجاره سال قبل ندارند و معلوم نیست در قرار داد جدید مبلغ اجاره خانه چقدر افزایش پیدا کند».

∗∗ در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید…

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here