زمان انتشار : ۷ تیر ,۱۳۹۹ | ساعت : ۰۰:۰۲ | کد خبر : 498748 |

عکس های منتخب روز/ روایت دوربین«ایسنا» از بی مهری ها به جنگل«ابر»

شفقنا رسانه_این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب خبرگزاری ایسنا و میزان است.

به گزارش شفقنا رسانه، «حال و روز جنگل ابر شاهرود» گزارش تصویری دردناک مسعود محقق از وضعیت این روزهای برخورد مردم با آن است. این گزارش تصویری از منظر سوژه پردازی و کپشن نویسی عالی مورد توجه قرار گرفت. در شرح این تصاویر آمده« جنگل زیبای ابر شاهرود این روزها حال و روز ابری و ناخوشی را تجربه می کند، در سالهای اخیر مورد هجوم بدون برنامه و بیش از حد ظرفیت گردشگران به این جنگل و بی مهری و بی توجهی به حفظ و نگهداری عرصه های طبیعی، درختان کهن سال قرار گرفته است، رها کردن انبوه زباله پرخطر در عرصه های طبیعی، درست کردن آتش، آسیب رساندن به درختان، حضور انبوه گردشگران با خودروی شخصی و عبور از عرصه های طبیعی، هجوم خودروهای آفرود و موتورسیکلت ها، احداث جاده های فرعی و دست ساز برای بالارفتن خودروهای آفرود و موتور سیکلت ها از عرصه های طبیعی، عبور دام از مرتع ها و احداث جاده ها آسفالت برای دسترسی بهتر گردشگران به منطقه و… از جمله موارد بی مهری به این جنگل بکر در استان سمنان است. جنگل زیبای ابر در ۵۰ کیلومتری شمال شرق شاهرود و حدود ۱۸۳ کیلومتری از مرکز استان سمنان و در فاصله ۱۲ کیلومتری روستای ابر شهرستان شاهرود قرار دارد و ادامه جنگل‌های سرسبز شمال کشور است، جنگلی به وسعت ۳۵ هزار هکتار که ادامه جنگل‌های سرسبز شمال کشور به شمار می رود. این جنگل‌ها قسمتی از قدیمی‌ترین جنگل‌های دنیا هستند، جنگل‌های هیرکانی که میلیون‌ها سال قدمت دارند و از دوران ژوراسیک، یعنی دوره سوم زمین شناسی باقی مانده‌اند. «جنگل ابر» به عنوان صد و چهاردهمین اثر طبیعی در تاریخ ۲۰ بهمن ۱۳۸۹ توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در فهرست میراث طبیعی ایران قرار گرفت.جنگل ابر شاهرود قسمتی از قدیمی‌ترین جنگل‌های هیرکانی است و گونه‌های نادر و منحصر به فرد گیاهی و جانوری را در خود جای داده است و با مناظر خارق العاده خود، هر ساله گردشگران و طبیعت گردان زیادی را به سوی خود می‌کشاند.»

پیمان حمیدی پور عکاس خبرگزاری میزان گزارشی از برداشت گیلاس در خراسان شمالی کار کرد که به دلیل ترکیب بندی و زاویه دید عکاس مورد توجه قرار گرفت. همچنین این گزارش به دلیل درگیری عکاس با موضوع، حس طراوت و تازه ای به عکس ها بخشیده است.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here