زمان انتشار : ۴ تیر ,۱۳۹۹ | ساعت : ۱۳:۳۲ | کد خبر : 498665 |

عکس‌های منتخب روز/ تک عکس عالی عکاس «میزان» از طبیعت جاده اسالم-خلخال

شفقنا رسانه_این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب خبرگزاری های ایرنا و میزان است.

 

به گزارش شفقنا رسانه، خبرگزاری ایرنا هم تصاویر زیبایی از ارتفاعات «درازنو» کار کرد که به دلیل کادربندی عالی مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است: «از جنگل انبوه هیرکانی شهر کردکوی که به جنگل امام رضا (ع) معروف است ، به سمت ارتفاعات «درازنو» که حرکت می کنیم ، در میان راه پس از لذت بردن و تنفس در این انبوه سر سبز به ارتفاعی حدود ۲۵۰۰ متر بالاتر از سطح دریا و به روستای قدیمی درازنو می رسیم. اگر هوا صاف باشد ، منظره پیش پای شما شامل حدود نصف استان گلستان و حتی دریای خزر است که به راحتی دیده می شوند و اگر هوا ابری باشد ، دریایی زیبا از ابر زیر پای شماست. این منطقه بکر از مناطق گردشگری استان گلستان محسوب می شود که در فصل ییلاق و گرما مسافران زیادی را به خود جذب می کند».

محمد برزویی در خبرگزاری میزان تک عکسی از طبیعت جاده اسالم-خلخال کار کرد که به دلیل نگاه زیباشناسانه عکاس، کادربندی خوب و انتخاب نمای مناسب مورد توجه قرار گرفت. در شرح این تصویر آمده است: «این جاده مسیری برای ورود به بهشت طبیعت است، چراکه جاده خلخال – اسالم تنها یک جاده جنگلی نیست بلکه ترکیبی از جنگل و دشت، گلزار و آبشار و دریاچه است.»

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here