زمان انتشار : ۳۱ خرداد ,۱۳۹۹ | ساعت : ۱۳:۲۲ | کد خبر : 498309 |

قاب های ماندگار/ مروری بر فعالیت رسانه ای محمد تاجیک؛ خبرنگار باسابقه حوزه فرهنگ و هنر

شفقنا رسانه- شنیدن خاطرات اصحاب رسانه از زمان ورودشان به عرصه خبررسانی علاوه بر بازتابی از چالش‌ها و مسائل آنان در زمان خود، می‌تواند تجربه‌ای وزین برای نسل جدید خبرنگاران باشد تا از زوایای دیگری به کار رسانه‌ای نگاه کنند و آن را به کار بگیرند. این تجربه علاوه بر بهره گیری خبرنگاران، می‌تواند برای مدیران رسانه‌ای هم کاربرد داشته باشد تا با نگاهی به نقاط ضعف و قوت رسانه خود، در راستای اصلاح و انتشار مطالب اثرگذار قدم بردارند.

این بار شفقنا به سراغ محمد تاجیک از فعالان رسانه ای حوزه سینما رفت تا مروری بر فعالیت های خبری او در رسانه های مختلف داشته باشد. تاجیک از سال ۷۹ به عنوان خبرنگار افتخاری وارد خبرگزاری ایسنا می شود و از سال ۸۰ کار خبری اش را به صورت رسمی در حوزه فرهنگ و هنر این خبرگزاری شروع می کند و تا سال ۸۵ در آنجا می ماند.

از سال ۸۵ به واسطه شناختش در این حوزه به عنوان مشاور رسانه ای در فیلم هایی چون «خیلی دور خیلی نزدیک»، «آتش بس» و «خواب تلخ» فعالیت می کند و علاوه بر آن مسئولیت ستاد خبری جشنواره های سینمایی و روابط عمومی آن ها را هم بر عهده می گیرد.

او از همان اوایل علاوه بر ایسنا به صورت جسته گریخته در روزنامه هایی چون «همشهری»، «شرق»، «اعتماد ملی» مطلب می نویسد و قبل از سال ۸۸ هم در سایت انتخاباتی «سرو» شروع به فعالیت خبری می کند.

این فعال رسانه ای از سال ۸۶ به مدت یک سال در سایت «راه فیروزه» به عنوان دبیر تحریریه کار خبری خود را ادامه می دهد. علاوه بر آن سابقه فعالیت حق التحریری در سایت اصولگرای «جهان نیوز» را هم در کارنامه خود دارد.

تاجیک از سال ۸۸ تا ۹۱ در سایت «پارس توریسم» شروع به تولید محتوا در زمینه اخبار سینمایی می کند و از سال ۹۲ همکاری خود را با گروه «هنر و تجربه» آغاز می کند و همچنان این همکاری ادامه دارد. این فعال رسانه ای در سال ۹۲ با روزنامه های «بهار» و «آسمان » همکاری می کند که هر دو بعد از مدتی توقیف می شوند!. او بعد از راه اندازی سایت «سینما سینما» با این سایت نیز همکاری می کند و این همکاری همچنان ادامه دارد.

این فعال رسانه ای همزمان با رسانه های رسمی، خبررسانی در حوزه سینما را در دوره های مختلف در وبلاگ، فیس بوک، وایبر، تلگرام ، اینستاگرام ، توییتر و… ادامه می دهد.

 

∗صحبت های این فعال رسانه ای درباره خاطرات اش از دوران کار خبری و نیز وضعیت رسانه های امروز را در روزهای آینده می خوانید…

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here