زمان انتشار : ۲۵ خرداد ,۱۳۹۹ | ساعت : ۲۱:۳۰ | کد خبر : 498121 |

از «خاکستری کردن نقش های منفی» تا «نماد مردمی بودن»؛ واکنش توییتری اهالی رسانه به درگذشت محمدعلی کشاورز

شفقنا رسانه– محمدعلی کشاورز هنرمند مطرح سینما و تئاتر امروز در سن نودسالگی بعد از مدتی بیماری درگذشت. بعد از انتشار خبر درگذشت این پیشکسوت عرصه بازیگری کاربران شبکه های اجتماعی با انتشار مطالبی از ویژگی های شخصیتی و بازیگری او نوشتند. در ادامه واکنش توییتری برخی از اهالی رسانه نسبت به درگذشت محمد علی کشاورز را بخوانید…

 

به گزارش شفقنا رسانه، مهدی خرم دل روزنامه نگار، مهم ترین ویژگی محمدعلی کشاورز را مدارا و بی‌آزاری‌اش خواند و نوشت: «نشنیدم از سال‌های دور زیرآب کسی را زده باشد یا گفته باشد اگر فلانی باشد در این فیلم بازی نمی‌کنم یا با اتکا به کسوت اش بازیگر جوانی را تحقیر کرده باشد».

سپهر خرمی روزنامه نگار شرق هم ضمن انتشار بخشی از سکانس فیلم هزاردستان با بازی محمدعلی کشاورز نوشت: « با رفتن محمدعلی کشاورز از ۵ تَن سینمای ایران فقط علی نصیریان باقی‌مانده است. کشاورز سال‌ها خانه‌نشین بود و حالا خاطرات هزاردستان، پدرسالار، دایی‌جان ناپلئون و … از او به یادگار مانده است».

مصطفی قاسمیان، روزنامه نگار سینما و تلویزیون هم با انتشار یکی از سکانس‌های مشترک مرحوم کشاورز و فون‌سیدو در فیلم صحرای تاتارها نوشت: «زنده‌یاد محمدعلی کشاورز در چند پروژه بین‌المللی حضور داشت؛ از جمله فیلم «صحرای تاتارها» به کارگردانی والریو زورلینی که ۴۳ سال پیش در ارگ بم ساخته شد. او در این فیلم با مکس فون‌سیدو بازیگر مشهور سوئدی همبازی بود».

رضا دهکی، روزنامه نگار با اشاره به مهارت مرحوم کشاورز در بازی نقش هایش نوشت: «هنر کشاورز خاکستری کردن نقش‌های منفی بود. جای تیپ بَدمَن، یک ضدقهرمانی را بازی می‌کرد که وجود دوست‌داشتنی و مثبت داشت. مثل خیلی از آدم‌های دنیای واقعی. همین اسدالله پدرسالار که شاید محبوب ترین و یادآشناترین نقشش است، از نظر کاراکتر در همین توییتر می‌تواند به صلابه کشیده شود، اما محبوب است».

ناصر غضنفری، روزنامه نگار هم در صفحه توییتر خود نوشت: «محمدعلی کشاورز به خاک می پیوندد. فقط علی نصیریان از نسلی مانده که گرگ ها و هزاردستان را آفرید. بسیاری از بستگان، همسایگان، دوستان نیز طی این سال ها رفتند. زندگی یک خواب بیشتر نیست، گاهی شیرین و بسیاری اوقات یک کابوس. بالاخره هم یک روز تمام می شود، لطفش به همین است».

حجت الاسلام محمدعلی ابطحی، فعال سیاسی و معاون امور بین‌الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال‌های ۷۱-۱۳۶۷ هم نوشت: «وقتی نمادهای مردمی می میرند، غمی در نهان یک جامعه شکل می گیرد. محمدعلی کشاورز یکی از آنهاست. دهه هاست که مردم با او زندگی کرده اند و از او یاد گرفته اند. به جامعه هنری جهان تسلیت می گویم. یکی از هنرمندان در تراز جهانی بود».

کیانوش درویشی، روزنامه نگار دیگری بود که با انتشار خبر فوت کشاورز نوشت: « به نظرم باید سال ۹۹ را که هنوز به تابستان نرسیده، به عنوان بدترین سال نامگذاری کرد.»

محمد واعظی، مستندساز هم در صفحه توییتر خود نوشت: «یکی از جاهایی که محمدعلی کشاورز را خیلی دوست دارم، نقشش در فیلم زیر درختان زیتون کیارستمی است».

 

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here