زمان انتشار : ۳ خرداد ,۱۳۹۹ | ساعت : ۱۱:۰۴ | کد خبر : 497022 |

ویترین روزنامه ها/ تحلیل «شرق» از ریاست آینده مجلس و اختلافات در این باره/ انتقاد جدی «همدلی» به بی توجهی مسئولان به مشکلات خرمشهر

شفقنا رسانه_صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

 

به گزارش شفقنا رسانه، «همه علیه قالیباف» تیتر کوتاه روزنامه شرق است که به اختلاف نظرهای این روزهای اصولگرایان بر سر جایگاه ریاست مجلس پرداخت. این روزنامه توضیح داد: « درحالی‌که برخی اصولگرایان پیشاپیش نگران دخالت و مدیریت مجلس از بیرون به‌ویژه از سوی شورای ائتلاف اصولگرایان بودند، این شورا در نشستی که دو روز پیش برگزار کرده، نامزدهای ریاست و هیئت‌رئیسه مجلس را نهایی کرده است. خروجی شورای ۶۲نفره اصولگرایان حاکی از این است که رقابت نهایی برای ریاست مجلس بین قالیباف و حاجی‌بابایی خواهد بود و نامزدهای هیئت‌رئیسه هم مشخص شده‌اند. اخبار حاکی است که نیکزاد و حسینی، وزرای احمدی‌نژاد در حالی به نفع قالیباف و حاجی‌بابایی کنار کشیدند که میرسلیم در جلسه‌‌ای که منتج به چنین نتیجه‌‌ای شده، شرکت نکرده است. این به این معنی است که میرسلیم با اعتراض به این روند و به احتمال زیاد رأسا در انتخابات ریاست مجلس شرکت خواهد کرد. همه اینها در حالی است که پیش‌تر شورای ائتلاف هرگونه شائبه دخالت در نحوه انتخاب ریاست مجلس یا مدیریت این انتخاب را رد کرده و پایان کار این شورا را برای انتخابات مجلس یازدهم اعلام کرده بود.»

روزنامه همدلی هم به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر از رژیم بعث به وضعیت الان این شهر پرداخت و از نبود امکانات در آن انتقاد کرد و در تیتر نوشت: «خرمشهر، دور از آبادانی». این روزنامه در رو تیتر هم ضمن یادآوری مجاهدت های رزمنده ها برای آزاد سازی این شهر به گلایه از مسئولانی پرداخت که بعد از ۳۸ سال از آزادی آن هنوز نتوانستند آبادش کنند و در بخشی از متن نوشت: « دوسال پیش بود که یک بار دیگر این شهر در کانون خبرها قرار گرفت، اما نه به‌خاطر بزرگداشت سالروز آزادی‌اش، نه به خاطر سالگرد شهادت محمد جهان‌آرایش و نه به خاطر افتتاح پروژه عمرانی مهمی. که به خاطر برخورد نیروی انتظامی با معترضان در این شهر. انگیزه اما «آب» بود برای آشامیدن و زندگی. شهر خرمشهر این عزیزکرده ادبیات سیاسیون و مسئولان توقعش از بازسازی و آبادی به آب آشامیدنی رسیده بود. در این میان البته هیجان و عصیان هم پیش می‌آید و البته اقدامات نظامی و انتظامی هم بر درد مزمن خرمشهر می‌افزاید. این اعتراض البته زخم کهنه خرمشهر را بیش از گذشته علنی کرد. وضعیتی که سه دهه و اندی پس از بازگشت این شهر به دامن مادر میهن، همه ادعاهای مسئولان پیرامون این شهر را زیر سئوال می‌برد. هنوز در درخواست‌‌‌های مردم و قول‌‌‌های مسئولان این مسائل به چشم می‌خورد: آب آشامیدنی، مسکن، ورزشگاه، بهداشت، فرهنگ، فقر، کشاورزی، برق و گاز، ساماندهی تاسیسات شهری، بیکاری، ریزگردها… و هنوز مردم می‌گویند و مسئولان قول می‌دهند و این چرخه همچنان می‌چرخد در یک دور بی‌سرانجام. »

∗∗ در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید…

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here