زمان انتشار : ۱ خرداد ,۱۳۹۹ | ساعت : ۱۰:۵۴ | کد خبر : 496978 |

ویترین روزنامه ها/ بررسی خوب «دنیای اقتصاد» از تجربه کشورهای اروپایی درباره سیاست طرح ترافیک در ایام کرونا/ انتقاد «آفتاب یزد» از تخریب بافت های تاریخی کشور بر اثر بی توجهی

شفقنا رسانه_صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

 

به گزارش شفقنا رسانه، «طرح ترافیک در عصر کرونا» سوژه خوب روزنامه دنیای اقتصاد است که به بررسی تجربه اروپا درباره سیاست طرح ترافیک در ایام کرونا پرداخت. این روزنامه توضیح داد که «با ماندگاری ویروس کرونا در جهان و پیش بینی ها درباره «زندگی با کرونا تا زمان نامعلوم»، مدیریت ترددهای شهری در اروپا دستخوش تغییر شده است. کلان شهرهایی که سابقه ترددهای «سبز» در معابر آنها وجود دارد، در حال حاضر از تهدید «کرونا» به نفع جابه جایی های غیرخودرویی فرصت سازی کرده اند. در پاریس و لندن، طرح ترافیک مخصوص کرونا به شکل «کاهش خطوط حرکت خودروی شخصی و اختصاص معبر بیشتر برای پیاده روی و دوچرخه سواری» استارت خورده است. مدیران این شهرها معتقدند «بازگشت به خودروی شخصی در عصر کرونا» می تواند آسیب پذیری انسان ها از ویروس را به شکل غیرمستقیم -آمادگی دستگاه تنفسی برای بیماری بر اثر آلودگی هوا- افزایش دهد».

دنیای اقتصاد در ادامه توضیح داد که از همان ابتدای شیوع کرونا به منظور کاهش استفاده از حمل و نقل عمومی در تهران طرح ترافیک لغو شد و چون مدیران ترافیکی گزینه جایگزین دیگری برای آمد و شد شهروندان سراغ نداشتند همچنان ادامه دارد.

روزنامه آفتاب یزد عکس خود را به تصویری از بادگیر تاریخی ندوشن یزد اختصاص داد که تخریب شده است و در تیتر نوشت: «امانت داران خوبی نیستیم». این روزنامه با اشاره به اینکه در ماه های قبل هم شاهد تخریب مکان های تاریخی و ارزشمند کشورمان بودیم، انتقاد کرد: « داریم یکی یکی مواریث تاریخی و فرهنگی خود را بر اثر سهل‌انگاری و بی‌هوش و حواسی از دست می‌دهیم آن هم در این زمانه ی «نکبت کرونا» در این وانفسایی که صنعت گردشگری در حال جان دادن است در روزگارانی که نه صنعت گردشگری باقی مانده است نه گردشگری؛ به راستی آقای مونسان می‌داند چرا حواس مان نیست؟ چرا از گذشته ی ارزشمند خود غافل شده ایم؟ دیروز بافت تاریخی «ابرندآباد»، دیروزتر قلعه‌ی تاریخی «رشکوئیه» امروز«بادگیر تاریخی کوچه دوست ندوشن» و فردا شاید «تکیه امیرچقماق»و شاید «مسجد هزارساله‌ی فهرج» و شاید «مسجد جامع کبیر یزد» و شاید همه‌ی بافت تاریخی و فرهنگی کشور…!»

∗∗ در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید…

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here