زمان انتشار : ۳۰ اردیبهشت ,۱۳۹۹ | ساعت : ۱۱:۴۶ | کد خبر : 496803 |

ویترین روزنامه ها/ گزارش نگران کننده «خراسان»از جولان مراکز غیر قانونی سقط جنین / گزارش میدانی «جام جم» از زندگی سخت و بدون امکانات مردم منطقه «پَلُم» در شهرستان ایذه/ صفحه بندی جالب «ایران» برای ۹۰ روز درگیری کشور با کرونا ویروس

شفقنا رسانه_صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

 

به گزارش شفقنا رسانه، «سقط جنین زیرپله ای با ۴.۵ میلیون!» سوژه نگران کننده روزنامه خراسان است که گزارشی از مراکز سقط جنین غیرقانونی، زمینه های بروز فعالیت و روش های خطرناک آن ها کار کرد. خبرنگار این روزنامه در نقش متقاضی ضمن تماس با مراکز سقط جنین غیرقانونی و پرسیدن جزئیاتی درباره روش کار و قیمت، توضیح داد که با یک جست وجوی ساده در فضای مجازی، در کمترین زمان شماره چند مرکز سقط جنین زیرپله ای را پیدا کرده است که با پرسیدن سوال هایی قیمت سقط جنین با ساکشن را  ۴.۵ میلیون و با قرص ۵ میلیون! عنوان کرده است. خراسان در ادامه ترس از عوارض پزشکی، بارداری های ناخواسته و درد معیشت را از جمله دلایل روی آوردن مادران به سقط جنین خواند و تاکید کرد: «چند پیش مشاور وزیر بهداشت تعداد سقط جنین های قانونی و غیر قانونی را سالانه ۴۵۰هزار مورد بیان کرده بود که البته برخی منابع غیر رسمی این عدد را ۶۰۰ هزار می دانند».

 روزنامه جام جم گزارشی میدانی از زندگی سخت و بدون امکانات در روستاهای منطقه پَلُم شهرستان ایذه کار کرد و در تیتر نوشت: «اینجا «پَلُم»؛ زندگی در دسترس نیست». خبرنگار در بخشی از این گزارش توضیح داد: «اول نمی دانستیم پلم به لری یعنی چه! فقط می دانستم اسم منطقه ای است در دهستان سوسن شرقی شهرستان ایذه، جایی نزدیکی هایی سد کارون ۳. منطقه ای متشکل از چند پارچه آبادی که می توانست به خاطر نزدیکی به کارون، آباد باشد، اما نبود! پای صحبت اهالی این منطقه که نشستیم، فهمیدیم چرا به این منطقه می گویند پلم. پلم یعنی پلمب شده و این حکایت منطقه ای محصور در دل کوه است، منطقه ای دور از امکانات، جایی که انگار سال هاست پلمب شده!». در ادامه به معرفی این منطقه و محرومیت از امکانات حداقلی پرداخت و توضیح داد که منطقه پلم حدود صد خانوار و ۵۰۰ نفر جمعیت دارد و از چند ده تشکیل شده اما همه این روستاها امکانات اولیه زندگی ندارند. امکاناتی چون برق، آب لوله کشی، جاده، خانه بهداشت، مدرسه، آنتن تلفن همراه، اینترنت و… .

روزنامه ایران امروز صفحه بندی متفاوت و جالبی کار کرد. به طوری که رنگ پس زمینه صفحه را به رنگ آبی آسمانی در آورد و عکس یک را به تصویری از پرستاری سفیدپوش در خط مقدم مبارزه با کرونا اختصاص داد تا بهتر بتواند از ترکیب این دو رنگ آرامش و اعتماد را به مخاطب منتقل کند. ایران همچنین در حرکتی قابل تحسین نام ۱۰۷ جانباخته کادر درمان را به نشانه یادبود به صفحه اول آورد و در پرونده ای ۸ صفحه ای به تحلیل ۹۰ روز درگیری کشور با کرونا ویروس پرداخت و از ایام پسا کرونا نوشت.

 

∗∗ در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید…

 

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here