زمان انتشار : ۲۹ اردیبهشت ,۱۳۹۹ | ساعت : ۱۱:۱۹ | کد خبر : 496717 |

ویترین روزنامه ها/ روایت «صبح نو» از مشکلات فروشگاه های اینترنتی و استارت آپ ها در ایام کرونا/ فرضیه جالب «آفتاب یزد» درباره احتمال پزشک بودن رئیس جمهور بعدی به دلیل کرونا/ پیش بینی «سازندگی» از وضعیت احتمالی شاخص بورس در روزهای آینده

شفقنا رسانه_صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

 

به گزارش شفقنا رسانه، روزنامه صبح نو گزارش خوبی از وضعیت فعالیت فروشگاه‌های اینترنتی و استارتاپ‌ها در روزگار کرونا کار کرد و در تیتری معمولی از «حمله کرونایی به کسب و کارهای صفر و یکی» نوشت. عضو هیات مدیره انجمن صنفی کسب‌و‌کار اینترنتی برای صبح نو توضیح داده است که «سرمایه در گردش و کوچک بودن سایز بازار آنلاین از مهم‌ترین چالش‌های استارتاپ‌ها و سایر کسب‌و‌کارهای آنلاین است؛ مارکت با توجه به وضعیت اقتصادی به شدت کوچک شده و بیشتر فروش‌ها موارد خاصی مثل اقلام بهداشتی و سوپرمارکت هستند. نگاه اولویت‌داری به خرید اینترنتی وجود ندارد و بازار با توجه به محدودیت‌هایی که در ابتدای شیوع کرونا داشته‌ایم با مشکلات بیشتری دست و پنجه نرم می‌کند. بحث‌هایی مانند مالیات، بیمه و افزایش حقوق کارمندان برای این کسب‌و‌کارها و آن‌هایی که نتوانستند سرمایه جذب کنند چالش‌برانگیز است.» او در پایان تاکید کرد: «با توجه به نقش مؤثر استارتاپ‌ها در رشد اقتصادی و حل مشکلات و محدودیت‌های موجود در تردد ناشی از شیوع ویروس کرونا، به نظر می‌رسد دولت برای جلوگیری از ورشکستگی یا از کارافتادگی هر‌یک از این مجموعه‌ها باید تدبیر ویژه‌ای بیندیشد، چرا‌که در شرایط کنونی اقتصاد ثابت نگه داشتن در یک وضعیت و سپس به سود‌رسانی یک کسب‌و‌کار بسیار ساده‌تر از راه‌اندازی مجدد یک استارتاپ جدید است».

روزنامه آفتاب یزد هم در سوژه جالبی با اشاره به ادامه دار بودن شیوع کرونا ویروس به این سوال پرداخت که «آیا ممکن است با توجه به شیوع کرونا، رئیس جمهور بعدی پزشک باشد؟». این روزنامه ضمن معرفی و نام بردن از پزشکانی چون؛ سعید نمکی، حسن قاضی زاده هاشمی، کامران باقری لنکرانی، مرضیه وحید دستجردی، مسعود پزشکیان، سید محمدرضا خاتمی، مصطفی معین و علی اکبر ولایتی احتمال داد که در دوره آینده نامشان در لیست نامزدهای ریاست جمهوری باشد و تاکید کرد: «همانطور که امروز بسیاری دلیل موفقیت آلمان در مهار کرونا را به واسطه آنکلا مرکل می‌دانند که خود یک دانشمند در عرصه شیمی فیزیک است. ازهمین رو امروز با وجود ویروس کرونا بسیاری ممکن است فرضیه و یا نیاز سپردن کشور به یک پزشک را مطرح کنند. پزشکی بهترین نمونه از حرفه ای خصوصی است که همواره کارکردی اجتماعی داشته است. روزگاری، پزشکان قدرتمندترین اتحادیه صنفی را تشکیل می‌دادند که به آنها منزلت، امنیت و قدرت می‌بخشید و در عرصه سیاست هم لااقل بیش از بقیه می‌توانند در دل مردم جا باز کنند از همین رو شاید یکی از این چهره‌های یادشده بخصوص آن‌هایی که احتمال تایید صلاحیت‌شان بیشتر از سایرین است را بتوانیم از هم اکنون به عنوان نامزدهای ریاست جمهوری آتی کشور تصور کنیم».

«پایان ماه عسل؟» تیتر سوالی روزنامه سازندگی است که به نگرانی مردم از ریزش های شاخص بورس در روزهای اخیر پرداخت و از وضعیت موجود و احتمالی آن در آینده نوشت. اگرچه زیر تیتر در فهم معنای تیتر کمک کننده است با این حال «پایان ماه عسل بورس؟» معنای روشن تری نسبت به تیتر انتخاب شده روزنامه دارد. سازندگی در این گزارش توضیح داد: «یک هفته ای است که شاخص کل مدام با کاهش مواجه می شود و همان رشدهای آنچنانی جایش را به ریزش های آنچنانی داده و رنگ سبز هم به قرمز آتشین تبدیل شده است. اما سوال این است که آیا ماه عسل بورس تمام شد؟ البته که نه. افراد غیر حرفه ای که به بورس وارد شدند، همانطور که رشد شاخص را بدون دلیل بالا می بردند و نقدینگی را با شتاب به تالار شیشه ای حافظ سرازیر کردند، حالا هم از ترس به سرعت در حال خارج کردن پول هایشان از بازار سرمایه هستند. اما کارشناسان متفق القول یک نظر دارند، نترسید، شاخص به روزهای رشد برمی گردد.»

 

∗∗ در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید…

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here