زمان انتشار : ۲۸ اردیبهشت ,۱۳۹۹ | ساعت : ۱۳:۱۵ | کد خبر : 496672 |

عکس های منتخب روز/ روایت دیدنی عکاس «ایسنا» از نشا کاری و خزانه برنج در «مازندران»

شفقنا رسانه_ این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب خبرگزاری های ایسنا و ایرنا است.

به گزارش شفقنا رسانه، جواد میرزایی عکاس خبرگزاری ایسنا، گزارشی تصویری از نشا کاری و خزانه برنج در مازندران کار کرد که به دلیل انتخاب نماهای عالی و شرح عکس نویسی جامع مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است: « خزانه قسمتی از زمین کشاورزی است که کشاورز پس از شخم زدن آن قسمت از زمین، بذرهای جوانه دار شده را درون آن می کارد تا تبدیل به نشا(تیم)شود. خزانه را برای در امان ماندن جوانه ها از دید پرندگان و تابش مستقیم نور خورشید و سرما، با پلاستیک می‌پوشانند و برای متعادل شدن دما و ورود اکسیژن به داخل خزانه در زمان هایی از روز که بذرها به رشد کافی رسیده باشند گوشه‌ای از پلاستیک را باز می‌گذراند. زمانی که بذرها به اندازه کافی که معمولا بین ۱۵ تا ۲۰ سانتی متر است برسند، این پروسه حدودا ۲۵ تا ۳۰ روز زمان برده و در حالتی که آب و هوا مساعد باشد اواسط اردیبهشت ماه پلاستیک را از روی خزانه برداشته و بصورت دسته‌ای به زمین‌هایی که از قبل شخم زده و یک‌دست شده است برده می‌شود تا نشا کاری انجام شود.»

خبرگزاری ایرنا هم تصاویر زیبایی از شرایط امید بخش دریاچه ارومیه کار کرد که به دلیل کادربندی عالی و کیفیت خوب تصاویر مورد توحه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است: « حجم آب دریاچه ارومیه با افزایش سطح آب به بیش از پنج میلیارد و ۲۵۰ میلیون مترمکعب نسبت به سال گذشته ۹۰ میلیون مترمکعب افزایش دارد، همچنین وسعت دریاچه بر اساس آخرین پایش در مقایسه با سال گذشته ۲۳ کیلومتر مربع افزایش یافته و به سه هزار و ۲۳۹ کیلومترمربع رسیده است.»

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here