زمان انتشار : ۲۴ اردیبهشت ,۱۳۹۹ | ساعت : ۱۲:۰۲ | کد خبر : 496399 |

ویترین روزنامه ها/ بررسی موشکافانه «خراسان» درباره درآمدهای میلیاردی برخی از کودکان اینستاگرامی/ تحلیل روند افزایش طلا و سکه به روایت «رسالت»/ راهکار کارشناسانه «شهروند» برای بهبود وضع مستاجران

شفقنا رسانه_صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

 

به گزارش شفقنا رسانه، روزنامه خراسان بررسی موشکافانه ای درباره گردش مالی صفحات برخی کودکان در اینستاگرام انجام داد و در تیتر خوبی از «درآمد میلیاردی از کودک کار اینستاگرامی !» نوشت و در آن به شیوه های جذب فالوئر، درآمدهای عجیب و… اشاره کرد که از بررسی روزنامه وگفتگو با چند آژانس مدلینگ، تعدادی از خانواده های این کودکان و مدیر برنامه های آن ها به دست آمده است. این روزنامه در بخشی از گزارش خود به حداقل درآمد ماهیانه ۶ کودک از طریق صفحه اینستاگرامشان اشاره کرده است که کمترین آن raha& rose با درآمد ماهانه ۶۰ میلیون تومان و بیشترین آن آرات حسینی با درآمد ماهانه ۹۰۰ میلیون تومان است.

روزنامه رسالت هم در گزارش خوبی به تحلیل روند افزایشی قیمت طلا و سکه پرداخت و با یک مقام مسئول و یک فعال بازار سرمایه به گفتگو نشست و در تیتر کوتاهی از «یکه تازی سکه» نوشت. این روزنامه در بخشی از متن به نقل از نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر نوشت: «افزایش قیمت سکه و طلا می تواند ناشی از دو علت باشد؛ نخست افزایش بی رویه و بی سابقه قیمت ارز  و دومین عامل هم افزایش تقاضادر این بازار است. افزایش تقاضا به دلیل ورود سرمایه های خرد به بازار و تبدیل نقدینگی به سرمایه مطمئن درحال شکل گیری حبابی بزرگ بر طلا و بازارهای دیگر است و این امر به صعود نرخ طلا منجر شده است و مردم برای پس انداز و حفظ ارزش پول خود به این بازارها روی آورده اند. ازطرفی عامل نخست یعنی قیمت ارز نیز به این وضعیت دامن زده است. این درحالی است که بازار سنتی و اصلی طلا و جواهر به شدت با رکود مواجه است و این داد و ستدها تنها در بخش سرمایه ای صورت می گیرد و رکود فعلی بازار طلا و جواهر بی سابقه است و فعالان آن هیچ درآمدی ندارند». در ادامه یک فعال و کارشناس بازار سرمایه هم تاکید کرد که «با نگاهی به وضعیت شاخص بورس و نظر کارشناسان بازار سرمایه و مدیریت اقتصاد بحرانی، پیش بینی می شود بازار بورس به تدریج و شاید به یک باره از هیجان صعود بایستد، اما روند افزایشی سکه، طلا و حتی دلار منفی نخواهد شد».

«روایت بی‌خانمانی» تیتر کوتاه روزنامه شهروند درباره مشکل این روزهای مستاجران و افزایش قیمت اجاره خانه ها است که سعی کرد در گفتگو با یک کارشناس مسکن به راهکارهای بلند مدت و کوتاه مدت برای حل این مشکل بپردازد. این کارشناس مسکن در بخشی از صحبت های خود گفت: «دولت باید برای جلوگیری از شتاب افزایش قیمت اجاره‌بها در مناطق شهری، جلوی تورم را بگیرد. درواقع تورم، ریشه ‏همه مشکلات است. ولی روش‌هایی برای کنترل کوتاه مدت قیمت وجود دارد. به‌عنوان مثال ‏دولت می‌تواند مقررات قراردادها را تغییر دهد. دوره اجاره باید از یک‌سال به سه تا پنج‌سال افزایش پیدا کند. البته باید در قرارداد ذکر ‏شود که در این دوره اجاره باید با نسبتی از تورم افزایش پیدا کند. راهکار دیگر آن است که دولت مشوق‌هایی را برای افرادی که وارد ‏بازار مسکن اجاره‌ای می‌شوند در نظر بگیرد. این مشوق‌ها می‌تواند شامل کاهش هزینه پروانه و مالیات باشد. در صورتی که این اقدامات ‏ را دولت  انجام دهد، ممکن است در کوتاه مدت بخشی از التهابات در بازار مسکن کاهش پیدا کند.»

∗∗ در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید…

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here