زمان انتشار : ۲۳ اردیبهشت ,۱۳۹۹ | ساعت : ۱۴:۳۳ | کد خبر : 496387 |

عکس های منتخب روز/ نمای دیدنی آرامگاه «خالد نبی» از لنز دوربین عکاس «ایسنا»

شفقنا رسانه_ این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب خبرگزاری ایسنا است.

به گزارش شفقنا رسانه، محمد قجر عکاس خبرگزاری ایسنا گزارشی تصویری از آرامگاه «خالد نبی» کار کرد که به دلیل انتخاب نماهای عالی و معرفی مکان های باستانی مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است:  « خالد نبی در فاصله ۹۰ کیلومتری شمال شهرستان گنبد کاووس در استان گلستان و در یک منطقه کوهستانی و بر فراز قله کوه «گوگجه داغ» واقع شده‌ است. این آرامگاه در بلندترین قسمت قله کوه بنا شده، به گونه ای که وقتی به شمال نگاه کنید کوه‌های کشور ترکمنستان و منطقه مرزی کاملا قابل رویت است. خالدبن سنان که نزد هموطنان ترکمن با عنوان «خالد نبی» مشهور است، متولد سرزمین عدن در یمن بوده‌ و بر اساس روایت‌ها، ایشان یکی از چهار پیامبری است که در حد فاصل دوره‌ی حضرت عیسی و پیامبر اسلام زندگی می‌کرده است. در زمان ظهور خالد نبی و عزیمت  ایشان به این مکان، برای فرار از دست دشمنانش، ساسانیان بر ایران حکومت می‌کرده‌اند.

یکی دیگر از جاذبه‌های «خالد نبی»، قبرستان عجیب و مرموزی است که در قسمت شرقی بقعه خالد نبی بر روی تپه هایی واقع شده که ارتفاع آن به مراتب کمتر از محل مرقد خالد نبی است. سرنوشت این قبرستان که از تعداد بسیار زیادی سنگ به صورت دست ساز و عمودی تشکیل شده است همچنان به علت نبود تحقیقات علمی مدون و دقیق در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.»

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here