زمان انتشار : ۲۰ اردیبهشت ,۱۳۹۹ | ساعت : ۱۵:۴۲ | کد خبر : 496153 |

عکس های منتخب روز/ تصاویر لحظه ای عکاس «میزان» از رعد و برق در آسمان تهران

شفقنا رسانه_ این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب خبرگزاری های میزان و ایسنا است.

 

به گزارش شفقنا رسانه، مهدی محبی پور عکاس خبرگزاری میزان گزارشی تصویری از جنگل خواری در مازندران کار کرد که به دلیل اهمیت بالای مسئله، هشداری بودن آن و توجه به وضعیت بهره برداری از جنگل ها مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است: «حال زمین خوب نیست، گویی ویروس جنگل خواری همچون کرونا به جان ریه‌های کره زمین افتاده است و روز بروز نفس این کره خاکی را تنگ می‌کند. جنگل‌های مازندران هم از این اپیدمی در امان نمانده است. هر روز صبح صدای اره برقی به جای چهچه پرندگان، جنگل را از خواب آشفته اش بیدار می‌کند. جنگلی که هر شب در این کابوس است که فردا تبر بر تن کدام فرزندش می‌زنند. برای جنگل چه فرقی می‌کند که اره برقی دست قاچاقچی است یا کارخانه دار و مجوز دار، همه تیشه بر یک ریشه می‌زنند. بنگاه‌های خرید و فروش چوب این روز‌ها مثل قارچ‌های سمی در اطراف جنگل روییده اند. کامیون‌هایی که همچون تابوت درختانند، در جاده‌هایی که با تخریب جنگل‌ها ساخته شده اند نعره می‌کشند و می‌تازند و لرزه بر اندام نحیف جنگل می‌اندازند. امروز اگر به داد تن تبدار جنگل نرسیم، فردا حتی صدای سرفه هایش را هم نخواهیم شنید.»

محمد خادم الشیخ، عکاس خبرگزاری میزان تصاویر خبری خوبی از رعد و برق در آسمان تهران کار کرد که به دلیل در لحظه بودن تصاویر و نورپردازی خوب مورد توجه قرار گرفتند.

احمد ظهرابی، عکاس خبرگزاری ایسنا گزارشی تصویری از آخرین ابرماه سال بر  روی تالاب حوض سلطان قم کار کرد که به دلیل سوژه پردازی خوبی و کادربندی عالی مورد توجه قرار گرفت.

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here