زمان انتشار : ۱۸ اردیبهشت ,۱۳۹۹ | ساعت : ۰۳:۰۸ | کد خبر : 496038 |

عکس های منتخب روز/ روایت غم انگیز دوربین ها از غرق شدن شهرهای جنوبی در گرد و خاک

شفقنا رسانه_ این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب خبرگزاری تسنیم، ایرنا، میزان و ایسنا است.

به گزارش شفقنا رسانه،چندین سال است که پدیده گرد و خاک استان های جنوبی کشور به خصوص خوزستان را درگیر خود کرده و مشکلات زیادی برای مردم این شهر به ارمغان آورده است. مرضیه بهبهانی عکاس خبرگزاری میزان و علیرضا محمدی و رضا سلیمانی عکاس خبرگزاری ایسنا گزارشی تصویری از وضعیت گرد و خاک این روزهای استان خوزستان و آبادان تهیه کرده اند که به دلیل سوژه پردازی و درگیری با موضوع، هشدار خوبی برای مسئولان است.

«مزارع کلزا در کرمانشاه» گزارش تصویری فرزاد منتی عکاس خبرگزاری تسنیم است که با کادربندی و ترکیب بندی عالی جلوه هایی از خلقت خداوند و زیبایی طبیعت این مزارع را به نمایش درآورده است.

نیما نجف زاده دیگر عکاس خبرگزاری تسنیم است که گزارشی از حال و هوای این روزهای مردم در جمکران تهیه کرده که از منظر سوژه پردازی و روایتگری مورد توجه قرار گرفت.

محسن بخشنده عکاس خبرگزاری ایرنا گزارشی دیدنی از سرریز شدن سد طرق در مشهد کار کرد که از منظر زاویه دید و انتخاب نمای عالی مورد توجه قرار گرفت. در توضیح این گزارش آمده«سد طرق مشهد که یکی از منابع تامین کننده آب این کلانشهر به شمار می‌رود، در پی بارش‌های سال زراعی جاری پس از ۲۱ سال سرریز شده است.»

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here