زمان انتشار : ۲۵ اردیبهشت ,۱۳۹۹ | ساعت : ۱۰:۱۵ | کد خبر : 495979 |

ویترین روزنامه ها/ ریشه یابی اتفاقات بازار سرمایه و پیش بینی آینده آن به روایت «فرهیختگان»/   بررسی کارشناسانه «رسالت» درباره مشکلات و موانع تولید لوازم خانگی

شفقنا رسانه_صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

 

به گزارش شفقنا رسانه، روزنامه فرهیختگان سوژه خوبی را به تیتر یک آورد و سعی کرد در گفتگو با یک اقتصاد دان به این سوال مهم بپردازد که «چرا بورس همچنان جذاب‌تر است؟ امکان ریزش سرمایه از بورس به ارز چقدر است؟». موضوع مهمی که این روزها با ورود گسترده مردم به این بازار و سرازیر کردن سرمایه هایشان لازم است تا رسانه ها به بحث های بیشتر و کارشناسی تری درباره آن بپردازند. این اقتصاد دان علاوه‌بر ریشه‌یابی اتفاقات موجود، با مناسب خواندن فرصت پیش‌آمده برای استفاده از بستر بازار سرمایه توسط سیاستگذارها عنوان کرد که درصورت جذاب نماندن و کافی نبودن بازده بازار سرمایه برای سرمایه‌گذاران، احتمال حضور آنها در بازارهای رقیبی چون بازار ارز وجود دارد.

روزنامه رسالت هم در مطلب خوبی به بررسی مشکلات و موانع تولید لوازم خانگی پرداخت و با نایب رئیس اتحادیه لوازم خانگی گفتگو کرد. او با اشاره به مشکل تولیدکنندگان در تهیه مواد اولیه و نقدینگی، تاکید کرد که «دولت باید با بررسی مشکلات تولیدکنندگان و اعطای تسهیلات به آن ها چرخ تولید را به حرکت در بیاورد. در کشور ۳۰ کارخانه مطرح لوازم خانگی وجود دارد و عدم حمایت دولت از تولیدکنندگان راه پیشرفت این کارخانه ها را بسته است. به طور مثال برای ساخت محصول نیاز به ورق فلزی، رنگ، مواد شیمیایی و پلاستیک می باشد، اما با وجود تحریم ها تولیدکننده برای تهیه مواد اولیه نیز با مشکل مواجه است. همچنین در گذشته ارز نیمایی برای واردات موتور یخچال فریزر تخصیص داده می شد، اما اکنون این تسهیلات نیز از تولیدکننده گرفته شده است. مسئولان باید با تهیه زیرساخت های لازم عرصه را برای تولید فراهم کنند. متاسفانه سود بالای بازار لوازم خانگی اجازه پیشرفت را از این بخش گرفته است. در حال حاضر کارخانه های کشور با مهندسی معکوس توانسته اند تولیدات خود را به روز کنند. بنابراین اگر زیرساخت های تولید به منظور عدم وابستگی به خارج از کشور تامین شود، هیچ زمان خط تولید کارخانه ها با تشدید تحریم ها متوقف نخواهد شد. حمایت دولت، عدم وابستگی به خارج، دستیابی به فناوری روز دنیا تنها راه پیشرفت صنعت است. از سویی دیگر مردم تمامی مشکلات و گرانی لوازم خانگی را از چشم کسبه بازار می بینند، زیرا از پشت پرده این بازار بی خبر هستند.»

∗∗ در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید…

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here