زمان انتشار : ۱۶ اردیبهشت ,۱۳۹۹ | ساعت : ۱۳:۱۲ | کد خبر : 495962 |

عکس های منتخب روز/ کادربندی عالی عکاس «مهر» از طبیعت چشم نواز آبشار «لاتون» در استان گیلان

شفقنا رسانه_ این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب خبرگزاری های میزان و مهر است.

به گزارش شفقنا رسانه، خبرگزاری میزان روز گذشته به مناسبت روز شیراز تصاویری آرشیوی از مکان های دیدنی و زیبای این شهر کار کرد که از ویژگی آن ها می توان به کیفیت عالی تصاویر، کادربندی مناسب و انتخاب نماهای درست اشاره کرد. در شرح تصاویر این گزارش آمده است: « شیراز، مرکز استان فارس و پنجمین شهر بزرگ و پرجمعیت ایران است، این شهر تاریخی و تماشایی علاوه بر جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی و ادبی، دارای طبیعت بسیار زیبایی است. هر سال روز میانی بهار، یعنی ۱۵ اردیبهشت به نام روز شیراز نامیده می‌شود. این تصاویر آرشیوی است و با توجه به شیوع کرونا مراکز تفریحی و گردشگری تعطیل است.»

 

مهدی حسین نژادی عکاس خبرگزاری مهر هم گزارشی تصویری از  آبشار لاتون در استان گیلان کار کرد که به دلیل کادربندی عالی و انتخاب نماهای خوب مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است: « آبشار لاتون به شماره ثبت ملی ۶۴۵ که در لیست میراث طبیعی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است، با ۱۰۵ متر ارتفاع در ۱۵ کیلومتری جنوب شهرستان مرزی بندر آستارا در استان گیلان و ۶ کیلومتری روستای کوته کومه بخش لوندویل آستارا قرار دارد. این آبشار زیبا و چهار فصل کشور از لحاظ ارتفاع، مرتفع‌ترین آبشار ایران است. مسیر آبشار لاتون از روستای زیبای کوته کومه آغاز می‌شود و ۵ ساعت کوهپیمایی دارد. در مسیر آبشار لاتون تپه‌های جنگلی و رودخانه‌ای که منبع آن آبشار لاتون است دیده می‌شود. انتهای مسیر منتهی به آبشار لاتون وخصوصا ما بین دو آبشار ۱۰۵ و ۶۵ متری نیز دارای پرتگاه‌های خطرناک و مرگباری است. دراطراف آبشار لاتون درختان آلو، به، گلابی، گردو، فندق، سیب وحشی و آلوچه در فصول مختلف سال دیده می‌شود. از تنوع جانوری اطراف آبشار لاتون نیز می‌توان به گرگ، خرس، جوجه تیغی و راکون اشاره کرد.»

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here