زمان انتشار : ۱۵ اردیبهشت ,۱۳۹۹ | ساعت : ۱۳:۴۳ | کد خبر : 495873 |

عکس های منتخب روز/ جلوه گری زیبای طبیعت از دریچه لنز دوربین ها

شفقنا رسانه_ این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب خبرگزاری های ایسنا، ایرنا، تسنیم و مهر است.

 

به گزارش شفقنا رسانه، مصطفی شانچی عکاس خبرگزاری ایسنا گزارشی تصویری از طبیعت زیبای دریاچه چورت و افزایش کم سابقه آب این دریاچه کار کرد که به دلیل کیفیت عالی تصاویر و کادربندی خوب مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است: « دریاچه چورت در سال ۱۳۱۸ بر اثر زلزله و بسته شدن مسیر آب چشمه‌ای که در کنار آن قرار دارد در ساری استان مازندران بوجود آمد. این دریاچه در شکاف دره‌ای با شیب زیاد قرار گرفته و دور تا دور آن را پوشش‌های جنگلی بکر و درختان قدیمی دربر گرفته است. شکل هندسی دریاچه بیضی بوده و ژرفای آن با توجه به میزان بارش‌های فصلی متغیر است. امسال در اثر بارشهای فراوان حجم آب دریاچه افزایش یافته و درختان بزیر آب کشیده شده‌اند. در حال حاضر به علت شیوع ویروس کرونا مسیرهای ماشین‌رو به دریاچه بسته و برای رسیدن به دریاچه باید مسیر طولانی را بصورت پیاده طی نمود. همچنین به علت بالا آمدن اب مسیر های قبلی اطراف دریاچه کاملا زیر آب رفته و امکان گردش اطراف دریاچه وجود ندارد.»

مریم داورنیا عکاس خبرگزاری مهر هم گزارشی تصویری از طبیعت زیبای استان خراسان شمالی کار کرد که به دلیل کیفیت عالی تصاویر و نورپردازی خوب مورد توجه قرار گرفت.

 

خبرگزاری ایرنا هم تصاویر زیبایی از منطقه گردشگری زالیان در استان مرکزی کار کرد که به دلیل کیفیت عالی مورد توجه قرار گرفتند. در شرح تصاویر این گزارش آمده است: «بخش زالیان در استان مرکزی با ۶۰ کیلومتر فاصله از اراک و در قسمت غربی شهرستان شازند واقع شده است.این منطقه به دلیل سرسبزی و وجود سراب های زیاد یکی از نقاط گردشگری و تفریحی استان مرکزی بشمار می رود».

مجتبی اسماعیل زاد عکاس تسنیم هم گزارشی تصویری از وضعیت دریاچه ارومیه کار کرد که تصاویر آن به دلیل انتخاب نماهای عالی و کادربندی خوب مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است: « حجم آب دریاچه ارومیه نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۶۵۰ میلیون مترمکعب و نسبت به ابتدای سال آبی جاری (اول مهر ۱۳۹۸)، یک میلیارد و ۵۷۰ میلیون مترمکعب افزایش یافت و به پنج میلیارد منرمکعب رسید. این میزان بیشترین افزایش در ۱۰ سال گذشته است.»

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.

∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here