زمان انتشار : ۱۳ اردیبهشت ,۱۳۹۹ | ساعت : ۱۱:۴۷ | کد خبر : 495648 |

ویترین روزنامه ها/ پیامدهای عرضه شرکت‌های دولتی در قالب ETF  به روایت «دنیای اقتصاد»/ بررسی کارشناسانه «آفتاب یزد» درباره وضعیت روانی کادر درمان در ایام کرونا

شفقنا رسانه_صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

 

به گزارش شفقنا رسانه، «خشت کج واگذاری بزرگ» تیتر تحلیلی روزنامه دنیای اقتصاد است که در تیتر یک به بررسی پیامدهای عرضه شرکت‌های دولتی در قالب ETF پرداخت. به عبارتی علی ابراهیم‌نژاد و مهدی حیدری در مقاله‌ای مفصل به بررسی اثرات نامطلوب این نوع از فروش سهام در قالب ETF پرداخته‌اند. به عقیده این دو استاد دانشگاه، واگذاری بنگاه‌های دولتی به نهادهای شبه‌دولتی و صندوق‌های بازنشستگی و همچنین نحوه عرضه سهام عدالت به کمک شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سه اشتباه بزرگ دولت طی سال‌های اخیر بوده و اکنون مدل واگذاری سهام شرکت‌ها از طریق ETFها، چهارمین خطا در حوزه حکمرانی شرکتی است. به همین دلیل در این گزارش ضمن بررسی اهداف دولت از واگذاری، چالش‌های پیش‌رو و تفاوت‌های ساختاری این صندوق‌ها با ETF استاندارد، راهکارهای جایگزین که هم هدف تامین مالی دولت را محقق کند و هم مشکلات حکمرانی شرکتی نداشته باشد، معرفی شده‌اند.

 

«کادر درمانی در مرحله اضطراب» سوژه خوب روزنامه آفتاب یزد است که در گفتگو با یک روانشناس وضعیت روانی کادردرمان را بررسی کرد و چند توصیه برای آن ها جهت اجتناب از افسردگی کرونایی ارائه داد. به عبارتی این روانشناس معتقد است که فشار جسمی و روانی، دور بودن از عزیزان، شیفت های متعدد، امکانات محدود و… سبب ایجاد افسردگی و اضطراب در بین کادر درمان شده به همین دلیل توصیه کرد که بهتر است هرچه زودتر دوره‌های روان درمانی برای کادر درمان گذاشته شود تا زمینه این اختلالات کاهش پیدا کند. او تاکید کرد: «وزارت بهداشت مکلف است که برای کادر درمانی سیستم درمانی مخصوص داشته باشد. یکی دیگر از راه کار‌ها این است که با کلاس‌های پیشرفته آموزشی بتوانیم خیلی سریع پرستاران جدید را به کار بگیریم تا فشار کاری از روی کادر درمان برداشته شود، از طرف دیگر باید زمینه ای فراهم شود تا با رعایت نکات بهداشتی، کادر درمانی بتوانند با خانواده و نزدیکانشان ارتباط نزدیک داشته باشند. از طرفی همکاران روانشناس ما باید چه به صورت داوطلبانه و چه به صورت سیستماتیک گسیل شوند و در مراکز بهداشتی و درمانی با کادر درمان در ارتباط باشند».

 

∗∗ در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید…

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here