زمان انتشار : ۱۱ اردیبهشت ,۱۳۹۹ | ساعت : ۱۱:۴۹ | کد خبر : 495587 |

ویترین روزنامه ها/ گزارش خوب «هفت صبح» درباره آخرین نتایج داروها برای مقابله با کرونا/ پرونده ویژه «جام جم» به خاطر ۲۰ ساله شدن

شفقنا رسانه_صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

 

به گزارش شفقنا رسانه، روزنامه هفت صبح امروز صفحه خوبی را برای آخر هفته مخاطبانش تدارک دید. این روزنامه در تیتر یک با اشاره به گزارش امیدوار کننده دانشمندان سنگاپوری از عمر کرونا در ایران و جهان در تیتری سوالی نوشت: «هفت مهر ماه روز خلاصی از کرونا؟» به عبارتی هفت صبح توضیح داد که «این دانشمندان وضعیت شیوع کرونا در ۸۶ کشور جهان از جمله ایران را مورد بررسی قرار داده اند و برآورد کرده اند که در ۱۵ کشور جهان از جمله چین، کره جنوبی، استرالیا، اتریش، لبنان، اردن و سوئیس تا ۹ اردیبهشت، ۹۷ درصد چرخه شیوع ویروس کرونا سپری شده است. همچنین پیش بینی شده که چرخه فراگیر کرونا در ایران به عنوان چهل و چهارمین کشور، تا ۲۸ اردیبهشت به سطح ۹۷ درصد خواهد رسید و اتمام دوره آن تا ۷ مهر طول خواهد کشید».

این روزنامه همچنین در مطلبی کاربردی نگاه مختصر و مفیدی بر تمام داروهایی داشت که تا امروز برای مقابله با کرونا به کار گرفته شده اند. هفت صبح اشاره کرد که کشورهای آرژانتین، بحرین، کانادا، فرانسه، ایران، نوروژ، آفریقای جنوبی، اسپانیا، سوئیس و تایلند به عنوان اعضای گروه «آزمایش همبستگی» سازمان بهداشت جهانی هستند تا این گروه از محققان به صورت یکپارچه در جریان پیشرفت کار همدیگر باشند و آزمایش های تکراری انجام ندهند. این گروه بر روی چهار داروی «رمدسیویر»، «کلروکین»، «اینترفرون بتا» و «لوپیناویر» درحال کار هستند که از میان آن ها رمدسیویر را امیدوارکننده ترین دارو خوانده اند و در ادامه به نتایج تحقیقات بر روی داروهای «لوزارتان» و «آویگان» پرداخت.

 

روزنامه جام جم با انتشار  ۵۶۴۸ نسخه، امروز ۲۰ ساله شد و پرونده ویژه ای برای آغاز بیست و یکمین سال انتشارش کار کرد و به معرفی برخی از همکاران این مجموعه پرداخت که در حال حاضر در جایی خارج از مطبوعات فعالیت می کنند. همچنین یادداشت هایی از افراد سرشناس حوزه های مختلف آورد که درباره جام جم اظهارنظر کرده اند و دو مصاحبه قدیمی و خاطره انگیز هم به این مجموعه ضمیمه کرده است. علاوه بر این یادداشت ها و مطالبی از همکاران فعلی این روزنامه درباره ۲۰ سالگی جام جم کار کرد و در صفحات آخر درباره همکارانی نوشت که دیگر در میانشان نیستند. این روزنامه فعالیتش را در سال ۷۹ با تمرکز بر روی سوژه های اجتماعی و فرهنگی آغاز کرد و در سرمقاله اولین شماره خود اینگونه توضیح داد که «اگر می گوییم جام جم حوزه های فرهنگ و هنر و اجتماع را هدف قرار داده است و می کوشد روزنامه تخصصی این حوزه ها باشد، علاوه بر ضرورت ذاتی و حرفه ای خود، با عنایت به این نکته نیز است که مردم به رسانه هایی که اعصاب خردشده به آنان هدیه نکند، رغبت نشان می دهند.» با این حال به نظر می رسد رویکرد این روزنامه به مرور زمان دستخوش تغییر و از حالت غیرسیاسی بودن دور شد. شفقنا ۲۰ ساله شدن این روزنامه را به مجموعه جام جم تبریک می گوید.

∗∗ در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید…

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here