زمان انتشار : ۸ اردیبهشت ,۱۳۹۹ | ساعت : ۱۴:۵۹ | کد خبر : 495392 |

عکس های منتخب روز/ تک عکس دیدنی «میزان» از هلال شب اول ماه رمضان در زاهدان

شفقنا رسانه_ این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب خبرگزاری های ایسنا و میزان است.

به گزارش شفقنا رسانه، محمود میربزرگ در خبرگزاری میزان تک عکسی از هلال شب اول ماه رمضان را در آسمان زاهدان کار کرد که به دلیل کادربندی عالی و کیفیت خوب تصویر مورد توجه قرار گرفت.

سهیل فرجی، عکاس خبرگزاری ایسنا هم گزارشی تصویری از وضعیت دریاچه ارومیه کار کرد که به دلیل انتاب نماهای عالی و کیفیت خوب تصاویر مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است: « از ابتدای سال آبی جاری تاکنون در استان آذربایجان غربی ۲۷۹.۲ میلیمتر باران باریده است. که نسبت به میانگین بلند مدت، این استان ۲۱ درصد افزایش بارش داشته است. این افزایش بارش‌ها و اختصاص حق‌آبه دریاچه ارومیه از سدهای حوضه آبریز دریاچه در سال های اخیر و همچنین کاهش ۴۰ درصدی مصرف آب در کشاورزی باعث شده تا امروز تراز آبی دریاچه به بیشترین مقدار خود در طول ۱۰ سال اخیر یعنی ۱۲۷۱.۷۱ و حجم آب ۴.۶۵ میلیارد متر مکعب برسد با تمام این‌ها دریاچه ارومیه هنوز به ۹.۵ میلیارد متر مکعب آب نیاز دارد تا به تراز اکولوژیک خود یعنی عدد ۱۲۷۴.۱۰ و حجم ۱۳.۷۳ میلیارد متر مکعب برسد.»

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here