زمان انتشار : ۸ اردیبهشت ,۱۳۹۹ | ساعت : ۱۱:۱۶ | کد خبر : 495388 |

ویترین روزنامه ها/پیشنهاد خوب «جوان» درباره راهکار برای حل مشکل مرغداران/ سوژه کاربردی «خراسان» درباره تجربه کشورهای موفق در کنترل شیوع کرونا ویروس

شفقنا رسانه_صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

 

به گزارش شفقنا رسانه، ««مرغ زنده» به گور» تیتر خلاقانه روزنامه جوان است که سعی کرد ضمن اشاره به تهدید مرغداران برای دفن مرغ های گوشتی و تخم مرغی به بیان راهکاری برای عبور از این بحران بپردازد. این روزنامه توضیح داد: «پایین آوردن قیمت مرغ با این ایراد مرغداران همراه است که اگر مردم فعلاً بیشتر بخرند و ذخیره کنند، در ماه‌های آینده کمتر می‌خرند، پس مشکل باقی می‌ماند و فقط عقب می‌افتد! اما زنده به گور کردن مرغ که روزگاری تا دوبرابر این قیمت به فروش می‌رفت، در این روز‌ها که کشور غرق در فضای کمک مؤمنانه است، تناقض آشکار است. چطور می‌توان پذیرفت که چند قلم کالا مثل چای و روغن و شکر در بسته‌های کمک مؤمنانه به دست نیازمندان برسد و در سوی دیگر شاید در کنار همان روستا‌ها و شهر‌های کوچک پر از نیازمند، چاله‌های دفن مرغ زنده گوشتی کنده شود؟! برخی تهدید مرغداران را نوعی اقدام پیشدستانه و پیشگیرانه تلقی می‌کنند و آن را جدی نمی‌گیرند، اما اگر فرض کنیم که ممکن است به چنین سرنوشتی برسیم، شاید بهتر است نهاد‌هایی که در کار رزمایش کمک مؤمنانه هستند، در آن بسته‌های معیشتی یک یا دو مرغ ارزان هم بگنجانند. این‌گونه آن مشکل ماه‌های آتی هم حل می‌شود، زیرا این بار مرغ‌ها به یخچال مشتریان همیشگی مرغ نرفته است تا نگران کاهش خرید در ماه‌های آتی باشیم بلکه مرغ به سفره‌هایی رفته که شاید خیلی دیر به دیر این سفره‌ها به زینت مرغ آراسته می‌شده است!»

«راز نسخه شرقی مقابله با کرونا» سوژه کاربردی روزنامه خراسان است که به بیان تجربه هند، ویتنام و هنگ کنگ برای مقابله با کرونا ویروس پرداخت. این روزنامه توضیح داد که در هند سیستم سختگیرانه و متمرکز دولت، نقش سلبریتی ها، آموزش و اطلاع رسانی به موقع دولت از طریق همه رسانه های جمعی، استفاده از فناوری، چوب پلیس، نوع تغذیه و… می تواند در کنترل این ویروس نقش داشته باشد. در ویتنام هم عواملی چون کنترل از مبدأ، تست از اطرافیان مبتلا، قرنطینه منطقه ای، انتشار پوسترهایی برای یادآوری پوسترهای جنگ ویتنام و رشادت های ویت کنک ها و… می تواند در کنترل کرونا ویروس نقش داشته باشد. در هنگ کنگ هم عواملی چون تعطیلی دانشگاه ها و ادارات، قرنطینه، قدم به قدم با کرونایی ها، مجازات های سنگین، پرداخت یارانه، یافتن بیمار صفر و… در کنترل شیوع این ویروس نقش داشته است.

 

∗∗ در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید…

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here