زمان انتشار : ۴ اردیبهشت ,۱۳۹۹ | ساعت : ۱۱:۲۲ | کد خبر : 495161 |

ویترین روزنامه ها/ روایت ناراحت کننده «همشهری» از زندگی مورچه ای بی خانمان های تهران/ گزارش خوب «هفت صبح» از رقابت دو برند صنایع لبنیاتی «کاله» و «میهن»/  انتقاد صریح «ابتکار» از طرح دوفوریتی مجلس برای مجازات عدم پیشگیری از انتقال بیماری‌های واگیر

شفقنا رسانه_صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

 

به گزارش شفقنا رسانه، روزنامه همشهری گزارش میدانی جالبی از زندگی مورچه ای بی خانمان های تهران در تونل های زیرزمینی شوش کار کرد و در تیتر نگران کننده ای  نوشت: «خانه آن ها در زیرزمین است». سوژه ای که پدیده جدید تونل‌خوابی یا چاه خوابی در آن به تصویر کشیده شده و خطرات تبعات آن را گوشزد کرده است. در گزارشی که ارائه شده گویا در اطراف تهران حفره‌هایی وجود دارد و به جایی برای سکونت مصرف کنندگان مواد مخدر و بی‌خانمان‌ها تبدیل شده است. این افراد در زمستان و فصل سرد سال به این مکان‌ها پناه می‌برند. حفره‌هایی که به صورت تونل به تونل به هم راه دارند.

«نبرد سنگین بین میهن و کاله» سوژه خوب روزنامه هفت صبح درباره رقابت و حجم بالای تبلیغات و قرعه کشی دو برند مهم صنایع لبنی «میهن» و «کاله» است. ماجرا از این قرار است، مدیر دیجیتال مارکتینگ برند «کاله» در صفحه توییتر خود خبر داد که لبنیات «میهن» فقط برای تبلیغات تلویزیونی اردیبهشت ماه خود مبلغ ۱۷۰ میلیارد تومان هزینه کرده است. اعلام این خبر از سوی رقیب  برند میهن نشان دهنده حساسیت رقابت آن ها بود که هفت صبح در گزارشی به رقابت این دو برند صنایع لبنی پرداخت.

«محاصره مردم با تصمیم‌های عجیب کرونایی» انتقاد صریح روزنامه ابتکار به تصمیمات اخیر دولت و مجلس برای مبارزه با شیوع کرونا ویروس است و تاکید کرد که مجلس و دولت برای کاهش بیماران کووید۱۹ مردم را تحت فشار قرار می دهند. این روزنامه توضیح داد: «در حالی که خانه‌ ماندن برای بسیاری از مردم چیزی جز شکم گرسنه در‏بر نداشته و در همین ایام اندک قرنطینه خود خواسته اقتصاد بسیاری تحت تاثیر آن قرار گرفته، قوانین به مدد مبارزه با کرونا آمده است. حالا بعد از اعمال جریمه ۵۰۰ هزار تومانی سفرهای غیرضروری خودروها قبل از برداشت محدودیت‌ سفرهای استانی، مجلس طرح دوفوریتی برای مجازات عدم پیشگیری از انتقال بیماری‌های واگیر تهیه کرده است. طرحی که براساس آن مجرمان مشمول مجازات‌هایی چون جزای نقدی و زندان خواهند شد. این قانون ۱۲ ماده‌ای هر کسی را که با وجود مشاهده علائم بیماری واگیر در خود با علم و اطلاع از مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان خودداری کند به جزای نقدی درجه ۸ و یکی از مجازات‌های جایگزین حبس درجه ۸ محکوم می‌کند. این افراد شامل سرپرستان و اولیای اطفال و اشخاص مختلف المشاعر نیز می‌شود که قادر به فهم کامل نکات بهداشتی هستند».

 

∗∗ در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید…

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here