زمان انتشار : ۳ اردیبهشت ,۱۳۹۹ | ساعت : ۱۱:۵۹ | کد خبر : 495072 |

ویترین روزنامه ها/ گزارش میدانی «خراسان» از وضعیت کارتن خواب ها در یکی از شهرک های مشهد/ سوژه جالب «جام جم» از درآمد بالای شغل های عجیب در فضای مجازی

شفقنا رسانه_صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

 

به گزارش شفقنا رسانه، «نفس هایی که در کارتن حبس می شود» سوژه خوب روزنامه خراسان است که گزارشی میدانی از حضور معتادان کارتن خواب در شهرک شهید رجایی مشهد کار کرد و روایت ناراحت کننده ای از زندگی آن ها را به تصویر کشید. در بخشی از این گزارش توضیح داده شده است که «در گوشه ای از بیابان های انتهای خیابان اروند، حفره ای داخل دیوار کنده شده و پتویی روی ورودی اش کشیده اند. یک نفر در داخل آلونک در حال مصرف مواد مخدر است و تنها پاهایش از زیر پتو بیرون مانده. علی جلو می رود و صدایش می زند. مرد میان سالی است، تی شرت زنانه سفید رنگی پوشیده و می گوید از زاهدان آمده. به محض دیدن ما پایپ اش (وسیله استعمال شیشه) را داخل جیبش می گذارد وبا حالتی بین ترس و خجالت از حال و روزش می گوید؛ این که چند سالی به دنبال کار بوده و در نهایت از سرناچاری به زباله گردی روی آورده و به دام اعتیاد افتاده است. در حالی که بغض کرده صحبت هایش را ادامه می دهد و می گوید: دلم نمی خواهد این طور زندگی کنم و تی شرت زنانه ای را که از زباله دان های شهر بیرون کشیده ام بپوشم، آن قدر به دنبال کار بوده ام که خسته شده ام، دوبار خودم را دار زده ام و رهگذرها از بالای دار من را پایین آورده اند و کارم به بیمارستان کشیده شده است.»

گسترش فضای مجازی باعث بروز و ظهور فرصت هایی برای درآمدزایی افراد در سرتاسر دنیا فراهم کرده و بسیاری سعی دارند تا کسب و کاری را از این طریق راه اندازی کنند. روزنامه جام جم در گزارش جالبی به برخی از شغل های کاذب فضای مجازی در شبکه های اجتماعی پرداخت که بود و نبودشان فرقی نمی کند ولی درآمدهای بالایی دارند و در تیتر خوبی از «میلیونرهای فجازی نشین!» نوشت. جام جم در این گزارش به جزئیات و درآمد شغل های عجیبی چون ««سین کار» تمام وقت»، «پول می گیرم، فحش می دهم!»، «کپشن نویس پست های اینستاگرامی»، «تیم های هشتگ زن!»، «تبریک تولدگو»، «فروش فالوور»، «دابسمش خواننده های جدید» و… اشاره کرد.

∗∗ در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید…

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here