زمان انتشار : ۱ اردیبهشت ,۱۳۹۹ | ساعت : ۱۲:۱۵ | کد خبر : 494961 |

عکس های منتخب روز/ روایت ناراحت کننده عکاس «تسنیم» از خسارت ویرانگر سیل در یکی از روستاهای سبزوار

شفقنا رسانه_ این روزهابخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب خبرگزاری تسنیم است.

به گزارش شفقنا رسانه؛ محمد علی میرزاد عکاس خبرگزاری تسنیم گزارشی تصویری از سد کبار در قم کار کرد که به دلیل کادربندی خوب و کیفیت بالای تصاویر مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است که « سد قوسی، وزنی «کبار» قم به عنوان یکی از قدیمی‌ترین سدهای قوسی جهان شناخته می‌شود. ارتفاع این سد ۲۶ متر و طول ۵۵ متر،دارای یک برج آبگیر است که هم اکنون کاملاً زیر آب رفته و از این طریق آب پشت سد در حال تخلیه است. گفتنی است در سال ۱۳۹۷ این سد به دلیل خشکسالی به مرز خشکی کامل رسیده بود که با بارندگی فراوان و سیل اوایل سال ۱۳۹۸ این سد به آب گیری کامل رسید.»

همچنین علی دلک آبادی عکاس این خبرگزاری گزارشی تصویری از خسارات سیل در روستای بهانگر سبزوار کار کرد که بارش شدید و مستمر باران در داورزن، سبب جاری شدن سیل در روستای بهانگر و ویرانی این روستا شده بود. تصاویر این گزارش به دلیل اهمیت خبری بالای سوژه و نشان دادن عمق خسارت مورد توجه قرار گرفتند.

 

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here