زمان انتشار : ۱ اردیبهشت ,۱۳۹۹ | ساعت : ۱۰:۵۵ | کد خبر : 494921 |

ویترین روزنامه ها/ توجه ویژه «همدلی» به تلاش های محافظان بهداشت محیط در ایام کرونا/ بررسی همه جانبه «اعتماد» از وضعیت خرید وفروش غیرحضوری در زمان شیوع کرونا

شفقنا رسانه_صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

 

به گزارش شفقنا رسانه، روزنامه اعتماد در گزارش خوبی به بررسی وضعیت خرید و فروش غیرحضوری در زمان شیوع کرونا پرداخت و در تیتر خلاقانه و کوتاهی از «پیک بیکاری» نوشت. اعتماد در این گزارش سعی کرد با پیک موتوری های مختلف به صورت آزاد، فعال در شرکت ها و… صحبت کند که برخی ها به کم شدن کارشان و زیاد شدن دست پیک های تازه وارد اشاره کرده اند. به عبارتی تاکید کرده اند که اگرچه کسب‌وکارهای اینترنتی بهتر شده‌ اما هر کسی، هر کاری هم که داشته باشد و بخواهد آنلاین خدمات بدهد مثل داروخانه‌ها، نمی‌آیند خدماتشان را بدهند دست مثلا الو پیک. چون نه به نفع مشتری است و نه به نفع خودش. بنابراین دو نفر را استخدام می‌کنند تا تمام کارهای‌شان را انجام دهند. از طرفی هم چون خیلی از کسب‌وکارها تعطیل شده‌اند، آدم‌ها مجبورند به عنوان پیک موتوری کار کنند و این سبب پایین آمدن درآمدشان نسبت به قبل شده است. این روزنامه همچنین با صاحبان این مشاغل هم گفتگو کرد که البته برخلاف پیک موتوری ها که کاهش چشمگیر درآمدشان را در دوران قبل و بعد از شیوع با هم مقایسه می‌کردند، مدیر یکی از شرکت‌های خدمات پیک موتوری در حوالی خیابان جمهوری گفته که در هفته‌های گذشته درآمدشان بالا رفته و کسانی تبدیل به مشتری‌شان شده‌اند که قبلا خبری از آنها نبود. به همین دلیل روزنامه در میان تیتر از «رونق برای صاحب‌ کار» نوشت.

«روزهای دشوار محافظان بهداشت محیط در روزگار کرونا» سوژه خوب روزنامه همدلی است که به فعالیت و تلاش های کارشناس‌های بهداشت و بهداشت محیط در ایام شیوع کرونا ویروس اشاره و تاکید کرد که این گروه فعالیتشان با وجود مهم بودن کمتر دیده شده است.  در بخشی از این گزارش یکی از کارشناسان با اوردن مثال ساده ای به اهمیت این حوزه اشاره کرده و توضیح داده است: « شما در نظر بگیرید تنها یک نانوایی در یک روز به طور متوسط ۸۸۰عدد نان پخت داشته باشد، هر خانواده به طور متوسط در روز ۱۰عدد نان از نانوایی بگیرد، یعنی چیزی حدود ۸۸ خانواده در روز از یک نانوایی نان تهیه می‌کنند. مطابق با سرشماری سال ۹۵ بُعد هر خانواده ۳/۳ نفر در نظر گرفته شده است، که اگر این عدد در ۸۸ ضرب شود، شما می‌بینید چیزی حدود ۲۹۰ نفر از خانواده‌های مختلف از یک نانوایی در سطح شهر نان می‌گیرند، حالا اگر بهداشت فردی، بهداشت محیط و بهداشت تجهیزات یک نانوایی تامین نشود به راحتی بیماری می‌تواند آن ۲۹۰ نفر را تهدید کند. نظارت و پایش چنین کاری با بهداشت محیط است، آموزش و تذکر با بهداشت محیط است، ما در طول سال این موارد را داریم و حالا در بحث شیوع کروناویروس اینها را با حساسیت بیشتری دنبال می‌کنیم و نظارت دقیق‌تری داریم؛ طوری که تمام همکاران ما چه قبل و چه در تمام طول تعطیلاتِ گذشته حتی یک روز هم به استراحت نرفتند.»

∗∗ در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید…

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here