زمان انتشار : ۲۴ فروردین ,۱۳۹۹ | ساعت : ۱۴:۳۹ | کد خبر : 494611 |

خوشخو: اگر به خاطر کرونا بازگشت به زندگی عادی طول بکشد باید در «هفت صبح» شروع به تغییرات کنیم

شفقنا رسانه– مدیرمسئول روزنامه «هفت صبح» می گوید: ما امسال هم همچنان براساس سال قبل مسائل صنفی را رعایت می کنیم و تا جایی که بتوانیم به این روال ادامه خواهیم داد. فقط همه چیز به این موکول می شود که کرونا ویروس تا کی ادامه دارد و ما چه وقت می توانیم به زندگی عادی برگردیم. اگر تا بعد از مدتی طولانی به زندگی عادی برنگشتیم باید شروع به تغییرات کنیم. این تغییرات می تواند در بنگاه رسانه ای ما باشد و یا شیوه کارمان. علاوه بر آن تغییرات و اصلاحات در یک روزنامه باید به صورت آرام و ضمنی انجام شود نه به یکباره.

 

آرش خوشخو مدیرمسئول روزنامه «هفت صبح» به تشریح وضعیت مطبوعات و افق پیش روی آن ها در سال ۹۹ با وجود کرونا ویروس می پردازد و به شفقنا رسانه می گوید: مشکلات رسانه ها در سال ۹۹ می توانست به گونه ای باشد که تا حدودی حل شود ولی الان با شیوع کروناویروس دورنمای اکثر صنوف از جمله رسانه ها دچار گیجی شده است. حتی کسب و کارهایی که در فضای مجازی هم مشغول هستند، دچار مشکل شده اند. به عبارتی این مشکلات فقط مربوط به فعالیت های فضای حقیقی و واقعی نیست. از طرفی دیگر این گیجی نسبت به افق سال پیش رو فقط مربوط به صنوف ما نمی شود، بلکه همه کشورها با چنین بحرانی مواجهه هستند. به عبارتی اتفاقات مبهم است و خودمان را برای هر اتفاقی آماده کرده ایم.

با این وجود در شرایط بحران کرونا ویروس روزنامه هفت صبح چه برنامه ای از لحاظ نیرو، محتوا و مسائل مالی کارکنانش در سال پیش رو دارد؟ خوشخو پاسخ می دهد: ما امسال هم همچنان براساس سال قبل مسائل صنفی را رعایت می کنیم و تا جایی که بتوانیم به این روال ادامه خواهیم داد. فقط همه چیز به این موکول می شود که این داستان تا کی ادامه دارد و ما چه وقت می توانیم به زندگی عادی برگردیم. اگر تا بعد از مدتی طولانی به زندگی عادی برنگشتیم باید شروع به تغییرات کنیم. این تغییرات می تواند در بنگاه رسانه ای ما باشد و یا شیوه کارمان. در حال حاضر خیلی از بنگاه ها تصمیمشان را گرفتند و شروع به تعدیل نیروهایشان کرده اند و یا تغییر کاربری دادند ولی ما در  روزنامه «هفت صبح» فعلاً به شیوه قبل ادامه می دهیم.

او ادامه می دهد: علاوه برآن باید بگویم، معمولاً براساس بازبینی هایی که بر روی روزنامه انجام می دهیم، یکسری تغییرات به صورت سالانه داریم و امسال هم استثنا نیست. البته ناگفته نماند که کلاً برنامه کلانی نداریم تا شیوه کارمان را تغییر دهیم چراکه در رسانه یکی از بزرگ ترین اشتباهات پس زدن خواننده وفادار است. برای همین تغییرات و اصلاحات در یک روزنامه باید به صورت آرام و ضمنی انجام شود نه به یکباره. از طرفی بیشتر شدن فعالیت در فضای مجازی هم به بهره وری آن به عنوان یک بنگاه اقتصادی بستگی دارد این درحالی است که در کشور ما مسائل کپی رایت تعریف نمی شود.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here