زمان انتشار : ۷ فروردین ,۱۳۹۹ | ساعت : ۰۲:۰۰ | کد خبر : 494072 |

عکس های منتخب روز/ نگاه نافذ عکاس«تسنیم» به شگفتی های جزیره«خارک»

شفقنا رسانه_این روزهابخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب خبرگزاری میزان، ایسنا و تسنیم است.

به گزارش شفقنا رسانه،کوشا مهشید فلاحی عکاس خبرگزاری میزان توانست عکس های خوبی از خیابان های تهران کار کند که از منظر کادربندی و ترکیب بندی عالی مورد توجه قرار گرفت. این عکس ها می تواند سندی برای رعایت کردن مردم در روزهای قرنطینگی باشد.

این روزها بیشتر تصاویر حاکی خلوت شدن خیابان ها در شهر ها و استان های مختلف است، اما مریم ابراهیمه عکاس خبرگزاری ایسنا توانست از بعدی دیگر به روایت حال مردم در این روزها بپردازد که درباره سرپیچی مغازه داران آذربایجان شرقی از دستور رئیس جمهور مبنی بر تعطیلی مراکز خرید و فروشگاه بوده است. این تصاویر از منظر سوژه پردازی و نگرانی عکاس مورد توجه قرار گرفت.

«جزیره خارک» گزارش تصویری عالی رضا حاتمی عکاس خبرگزاری تسنیم است که از منظر سوژه پردازی و انتخاب نمای فوق العاده مورد توجه قرار گرفت. در توضیح این گزارش آمده«خارک یا جزیره خارک که گاهی خارگ نوشته می‌شود، جزیره‌ای مسکونی، متعلق به ایران و دارای اهمیت اقتصادی است که در ۳۸ کیلومتری ساحل بندر گناوه در خلیج فارس قرار دارد و از توابع استان بوشهر به‌شمار می‌آید.»

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here