زمان انتشار : ۶ فروردین ,۱۳۹۹ | ساعت : ۱۷:۲۰ | کد خبر : 494063 |

عکس های منتخب روز/ زیبایی های دریاچه ارومیه از دریچه دوربین عکاس «تسنیم»

شفقنا رسانه_ این روزهابخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب خبرگزاری های تسنیم و ایرنا است.

به گزارش شفقنا رسانه، خبرگزاری ایرنا گزارشی تصویری از منطقه گردشگری مرداب قادیکلای بزرگ قائم شهر کار کرد که برخی از تصاویر آن به دلیل کادربندی خوب مورد توجه قرار گرفتند. در شرح تصاویر این گزارش آمده است که «جنگل و مرداب قادیکلای بزرگ قائم شهر به وسعت حدود ۳۲ هکتار واقع در ۸ کیلومتری جنوب شهرستان قائم شهر با پوشش گیاهی متنوع نظیر درختان توسکا، انجیلی، ممرز و افرا و درختانی تا نیمه فرو رفته در مرداب، فضایی بکر و کم نظیر را در منطقه به وجود آورده است.»

مجتبی اسماعیل زاده عکاس خبرگزاری تسنیم گزارشی تصویری از دریاچه ارومیه کار کرد که تصاویر آن به دلیل کیفیت عالی، نورپردازی خوب و انتخاب نماهای مناسب مورد توجه قرار گرفتتند. در شرح تصاویر این گزارش آمده است که «با شروع بارش های بهاری و رهاسازی آب سد های استان به سمت دریاچه ارومیه، افزایش سطح آب دریاچه ارومیه آغاز شده است. این روند معمولا تا پایان اردیبهشت ماه ادامه پیدا می کند. اکنون حجم آب دریاچه ارومیه، چهار میلیارد متر مکعب است که پیش بینی می شود تا پایان اردیبهشت ماه بیش از چهار و نیم میلیارد متر مکعب باشد . دریاچه ارومیه، بزرگترین دریاچه ایران و یکی از مهمترین دریاچه های آب شور در جهان است که طی سال های اخیر با بحران آب روبرو بوده است.»

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here