زمان انتشار : ۲۸ اسفند ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۵:۵۹ | کد خبر : 493974 |

عکس های منتخب روز/ تصاویر زیبای سواحل استان گلستان از دریچه دوربین «ایسنا»

شفقنا رسانه_ این روزهابخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب خبرگزاری های میزان و ایسنا است.

 

به گزارش شفقنا رسانه، محمد قجر عکاس خبرگزاری ایسنا گزارشی تصویری از سواحل استان گلستان کار کرد که به دلیل کیفیت عالی تصاویر و کادربندی مناسب مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است که « استان گلستان ۱۳۱ کیلومتر از نوار ساحلی پهنه خزر را به خود اختصاص داده و یکی از استان های ساحلی کشور محسوب می شود. سواحل زیبای شهرستان‌های بندر گز، نوکنده ، بندر ترکمن و گمیشان به شدت تحت تاثیر خشکسالی سال‌های اخیر قرار گرفته‌اند اما هنوز هم با تنوع اقلیم و دسترسی آسان، محلی بکر و آرامش بخش است. با اینکه ناشناخته ماندن پتانسیل ها و استفاده از ظرفیت های ساحلی بنادر استان گلستان را به کما برده و ساحل‌نشینان از رونق اقتصاد دریایی و توسعه گردشگری، کمترین بهره را می‌برند، همچنین خلیج گرگان نفس‌های آخر خود را می‌کشد ولی می توان با عزمی راسخ همچنان این مناطق زیبا را از خطر نابودی کامل حفظ کرد.»

علی تقوایی عکاس خبرگزاری میزان هم گزارشی تصویری از نقاشی با نور کار کرد که به دلیل کیفیت خوب عکس ها، سوژه پردازی و نورپردازی عالی مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است که «نقاشی با نور یکی از تکنیک‌های کمتر شناخته شده در عکاسی است. این سبک عکاسی بیشتر در شب و در محیط‌های سرباز امکان‌پذیر است. تکنیک نقاشی با نور یک کار گروهی است. یعنی مجموعه‌ای متشکل از عکاس، مدل یا شئ، چرخاننده نور و عوامل کمک کننده دیگر با هم همکاری می‌کنند. با این حال می‌توان به صورت انفرادی نیز این تکنیک را اجرا کرد، ولی در کار گروهی وسعت و کیفیت کار خیلی مطلوب‌تر است. پشتکار و خلاقیت از مهمترین عوامل موفقیت در این هنر است».

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here