زمان انتشار : ۲۷ اسفند ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۷:۲۸ | کد خبر : 493941 |

عکس های منتخب روز/ هشدار عکاس «میزان» به خطر ترددهای غیرضروری مردم در «همدان»

شفقنا رسانه_ این روزهابخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب خبرگزاری های میزان و فارس است.

 

به گزارش شفقنا رسانه، رضا زنگنه عکاس خبرگزاری میزان گزارشی تصویری از ترددهای غیر ضروری مردم در سطح شهر همدان کار کرد. این گزارش به دلیل جنبه هشداری بودن مسئله و لزوم جدی گرفتن آن توسط مردم مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است که «این روز‌ها با شیوع گسترده ویروس کرونا در کشور و توصیه‌ها و هشدار‌های پزشکان و کارشناسان و تاکید بر ماندن در خانه، همچنان بعضی از مردم بی توجه به این هشدار‌ها و حتی بدون رعایت کردن نکات بهداشتی، برای موارد غیرضروری به خیابان‌های شهر می‌آیند.»

بختیار صمدی گزارشی از «دف نوازی» در کردستان کار کرده بود که خبرگزاری فارس به عنوان گزارش آرشیوی دوباره آن را بازنشر کرد. این گزارش به دلیل کادربندی خوب و کیفیت بالای تصاویر مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است که «دف نوازی و مولودی خوانی در کردستان از دیرباز دارای ویژگی، غنا، ریشه و اصالت بوده و سینه به سینه نقل شده تا به دست ما برسد. البته این نوع موسیقی عرفانی در گذشته بیشتر در خانقاها و تکایا اجرا می شد ولی اکنون به آئینی همه گیر و همه پسند در دیگر محافل و مجالس تبدیل شده است. این نوع موسیقی عرفانی در کردستان به علت تنوع و استفاده از ابیات عرفانی به زبان های عربی، فارسی و کُردی از غنای پرباری برخوردار است که نشان از ماهیت، اصالت و ریشه دار بودن آن در ادوار گذشته دارد.»

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here