زمان انتشار : ۲۶ اسفند ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۱:۵۵ | کد خبر : 493864 |

ویترین روزنامه ها/ بررسی کارشناسانه «آفتاب یزد» درباره علت پایین بودن شمار مبتلایان همسایگان چین نسبت به ایران/ دو روایت متفاوت «ایران» از برخورد مالکان مغازه ها با مستاجران در روزهای سخت کرونایی

شفقنا رسانه_ صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

 

به گزارش شفقنا رسانه، روزنامه آفتاب یزد در گزارشی به این مسئله پرداخت که چرا کشورهای روسیه و هند با وجود همسایگی با چین شاهد آمار پایینی از مبتلایان هستند ولی ایران با وجود فرسنگ ها فاصله اینگونه با کرونا ویروس درگیر شده است. این روزنامه در گفتگو با کارشناسان بین الملل سعی کرد به دنبال پاسخ این مسئله باشد. یکی از این کارشناسان توضیح داد که «احتمال پنهانکاری روس‌ها در ارائه آمارواقعی به خاطر ساختار کم و بیش کمونیستی این کشور، ساختار و محیط جغرافیایی روسیه از بعد مسافت شهرها بایکدیگر یا میزان جمعیتی آن و از همه مهمتر تفاوت رفتاری ایران و روسیه در قبال چین در زمان شیوع بیماری کرونا در این کشور سبب شد تا ما شاهد شیوع این ویروس در روسیه نباشیم. از طرفی هم باید قبول کنیم که روسیه در آن هنگام مرزهای خود را به چین بست، غربالگری بسیار سختی در فرودگاه هایش انجام داد و تعارف و رودربایستی با چین نداشت».

این روزنامه درباره هند هم ضمن تاکید بر وضعیت بد بهداشتی و متراکم بودن جمعیت در شهرها تاکید کرد که «اگرچه در حال حاضر این بیماری در هند شیوع نداشته است اما ممکن است طی روزهای آینده این کشور دچار یک بحران جدی در این زمینه شود، اما اینکه چرا تا به امروز مبتلایان این بیماری در هند به مراتب کمتر از ایران است با انکه تعاملات خوبی با چین دارد می‌تواند به تفاوت سیاست‌های ایران و هند در نوع تعامل با چین برگردد، به هر حال دولت هند بر خلاف ایران ملاحظاتی را بعد از شیوع کرونا در چین به خرج داده است».

 

«بیماری جسم سلامت وجدان» دو روایت متفاوت روزنامه ایران از مالکان مغازه‌ها در روزهای کرونایی است. این روزنامه سعی کرد با دو مغازه دار درباره فروش پایان سال و شرایط سختشان برای دادن اجاره و پرداخت چک هایشان صحبت کند و دو روایت متفاوت از برخورد صاحبخانه هایشان را به تصویر بکشد. برخوردی که یکی با بخشیدن اجاره مغازه سعی می کند کمی به مستاجراش در شرایط سخت کرونایی کمک کند و دیگری با کلی اصرار و التماس یک هفته وقت برای پاس کردن چک اجاره مغازه گرفته است… .

∗∗ در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید…

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here