زمان انتشار : ۲۵ اسفند ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۲:۱۱ | کد خبر : 493803 |

ویترین روزنامه ها/انتقاد تند «آفتاب یزد» به عدم تاثیر رسانه ملی در تشویق مردم به قرنطینه خانگی/ سناریوهای نگران کننده درباره پیامدهای منفی کرونا بر صندوق بازنشستگی به روایت «هفت صبح»

شفقنا رسانه_ صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

 

به گزارش شفقنا رسانه، روزنامه آفتاب یزد در یکی از مطالب خود به تحلیل این مسئله پرداخت که چرا رسانه ملی دیگر خیابان خلوت کن نیست؟! به عبارتی این روزنامه با اشاره به اینکه در گذشته وقتی سریالی پخش می شد خیابان ها خلوت می شد و مردم به نحوی برنامه ریزی می کردند تا زمان پخش در خانه باشند ولی الان رسانه ملی نمی تواند برای چند ساعت مردم را خانه نشین کند، توضیح داد که «اگر این روزها، رسانه ملی خیابان خلوت‌کن بود، اعتماد عمومی را با خود همراه داشت و توان اجماع‌سازی داشت آیا در مدیریت و ساماندهی مردم برای عبور از «بحران کروناویروس» این همه دردسر داشتیم؟! حالا و در خانه‌نشینی‌های اجباری، وقت بسیاری در اختیار داریم که ببینیم چه بر سر رسانه ملی آورده‌ایم که نه اعتماد عمومی را با خود همراه دارد و نه دیگر جذابیتی برای خود باقی گذاشته که نه یکی ـ دوماه و یکی ـ دوهفته که یکی ـ دو ساعت مردم را ترغیب کند به خیابان‌ها سرازیر نشوند!؟ رسانه ملی در روزهایی که باید بذر آرامش بپاشد و مسیر هدایت باشد خود به یکی از نهادهای تنش آفرین و دردسر ساز تبدیل شده است که یا به این و آن متلک می‌گوید یا به آن و این به اصطلاح «گیر» می‌دهد. در حالی که همه حتی «دلاوری» هم می‌دانند وظیفه ی رسانه ملی، دنبال «حسن روحانی» گشتن نیست! و حال بهتر متوجه می‌شویم که باید به جای ترسیدن از «کروناویروس» آن را قدر بدانیم و بر سر نهیم که به ما فرصتی داد تا در خلوتی آمیخته با ترس و اندوه به حرف دی ماه ۹۲ علی دارابی فکر کنیم همانی که گفته بود: «گاهی از اهمیت داشته‌هایمان غافل می‌شویم.» و این نه تنها سخن درستی است که درست‌ترین سخن است!».

 

روزنامه هفت صبح تیتر یک را به پیامدهای شیوع ویروس کرونا بر روی صندوق های بازنشستگی اختصاص داد و در تیتر نگران کننده ای از «کرونا علیه صندوق های بازنشستگی» نوشت. این روزنامه ضمن اشاره به سه سناریوی احتمالی مختلف در مورد پیش بینی آمار احتمالی فوتی ها که از سوی مرکز پژوهش های مجلس منتشر شده و به این پرداخت که این آمار ممکن است چه بار مالی ای برای صندوق ها در پی داشته باشد و توضیح داد که «اگر نهایتاً شیوع کرونا در خوشبینانه ترین حالت یعنی با فوت هزار نفر و بیکاری ۱۰۰ هزار نفر همراه باشد، ۷۱۸ میلیارد تومان بار مالی خواهد داشت. در سناریوی دوم یعنی فوت ۲ هزار نفر و بیکاری ۱۵۰ هزار نفر، ۹۲۶ میلیارد تومان ضرر مالی به آن ها تحمیل خواهد شد. در نهایت هم طبق بدبینانه ترین حالت یعنی فوت ۴۰۰۰ نفر و بیکاری ۲۰۰ هزار نفر، صندوق ها ۱۸۵۵ میلیارد تومان متضرر خواهند شد.»

 

∗∗ در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید…

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here