زمان انتشار : ۲۴ اسفند ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۲:۴۹ | کد خبر : 493761 |

ویترین روزنامه ها/ وضعیت فعالیت آنلاین گالری های هنری در بحران کرونا به روایت «ابتکار»/ روایت خواندنی«خراسان» از تلاش عاشقانه معلم ها در اوضاع کرونایی کشور

شفقنا رسانه_ صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

 

به گزارش شفقنا رسانه، بعد از شیوع کروناویروس در کشور و به تعلیق در آمدن فعالیت های فرهنگی و هنری، سبب شد تا برخی از گالری‌های هنری اقدام به راه‌اندازی سامانه‌ای برای بازدید آنلاین کنند. روزنامه ابتکار در گزارش خوبی به «هنرگردی از پشت صفحه‌های شیشه‌ای» اشاره کرد و به این سوال پرداخت که آیا می‌توان با آنلاین کردن فعالیت گالری‌ها، تاثیر «کرونا» بر اقتصاد هنر را کاهش داد؟ این روزنامه با معرفی چند گالری آنلاین در ایران و سایر نقاط دنیا به بیان محاسن آنلاین بودنشان در این شرایط سخت پرداخت و با اشاره به اینکه گالری «آرتیبیشن» هم در ایران مزایده‌ای به صورت آنلاین برگزار کرده است به بیان صحبت های مدیر این گالری پرداخت و نوشت: «شاید در حالت عادی نیازمند توجه و تمرکز بیشتری از سوی خریداران داشت، اما الان زمانی است که مردم وقت بیشتری دارند و به همین خاطر هم محتوای تولیدشده در فضای مجازی را بیشتر مطالعه و آثار را نیز با دقت بیشتری بررسی می‌کنند. جالب است بدانید که در این مدت میزان بازدیدکنندگان از سایت ما افزایش پیدا کرده است. فکر می‌کنم الان به جهت اینکه افراد نمی‌توانند در گالری‌ها حضور پیدا کنند، گالری‌ها باید تمام وظایف‌شان را همانند برگزاری نمایشگاه و فروش آثار، افزایش تولید محتوا در زمینه هنرهای تجسمی و معرفی هنر روز دنیا به صورت آنلاین انجام بدهند. همچنین برای هنرمندان برنامه‌هایی را در نظر و از آنها برای تولید محتوا کمک بگیرند. در واقع گالری‌ها باید تلاش کنند در این مدت وب‌سایت‌ها و صفحات اجتماعی فعال‌تری داشته باشند».

 

روزنامه خراسان هم در گزارش خوبی به سراغ دو معلمی رفت که تصاویر تدریس از راه‌دورشان در چند روز اخیر در شبکه‌های اجتماعی مورد تمجید کاربران قرار گرفته است و در تیتر زیبایی از «آنلاین های عاشق!» نوشت. این روزنامه در بخشی از گزارش توضیح داد که «مدارس سراسر کشور تعطیل شده است و اگر معلم‌ها در این روزها فقط به انجام امور شخصی و علایق‌شان، استراحت، فیلم دیدن، کتاب خواندن و … بپردازند، نمی‌توان به آن‌ها خرده گرفت. اما معلمی همیشه عشق است و معلم‌ها همیشه عاشق. کافی است سری به شبکه‌های اجتماعی بزنید و عکس معلمی را ببینید که نداشتن تخته وایت‌برد را برای آموزش ندادن به دانش‌آموزانش، بهانه نکرده و از یخچال خانه‌اش برای تدریس، کمک گرفته است. یا معلم دیگری که روی تخت بیمارستان و مشکوک به کروناست اما به جای غصه خوردن برای خود، به فکر دانش‌آموزانش است که از درس عقب نیفتند. نمونه دیگری که باید نامش به عنوان معلمی نمونه برای همیشه در تاریخ ماندگار شود، خانمی است که اطلاعات کمی درباره فضای‌مجازی دارد و بنابر چند فایل صوتی کوتاه منتشر شده از او در شبکه‌های اجتماعی، با چگونگی استفاده از این بستر برای آموزش دادن، آشنا نیست اما وجدان کاری‌اش باعث شده تا تلاشش را به عشق دانش‌آموزانش و  برای پیشرفت تحصیلی‌شان به کار بگیرد. منظورمان همان معلمی است که طی روزهای گذشته نحوه حرف زدنش که تلاش می‌کند به شکل آنلاین پروسه آموزش را تداوم بدهد، با واکنش‌های زیادی در شبکه های اجتماعی روبه رو شده است. اما آیلایند یا آنلاین، چه فرقی می‌کند وقتی یک معلم با عشق و علاقه، حضور و غیاب دانش‌آموزانش را این‌بار به جای نیمکت از پشت گوشی‌هایشان انجام می‌دهد و آموزش را به استراحت، ترجیح داده است.»

 

∗∗ در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید…

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here