زمان انتشار : ۲۲ اسفند ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۱:۵۷ | کد خبر : 493721 |

ویترین روزنامه ها/ روایت خواندنی«ایران» از حال بهبود یافتگان مبتلا به کرونا/ آینده نگری«رسالت» از تاثیرات ویروس «کووید ۱۹» بر اقتصاد ایران

شفقنا رسانه_صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

به گزارش شفقنا رسانه،با توجه به صحبت های وزیر بهداشت پیک شیوع کرونا در کشور آغاز شده و همین موضوع نگرانی های زیادی را برای شهروندان به وجود آورده است. در این میان روایت هایی از افراد بهبود یافته از این ویروس می تواند به کم کردن اضطراب مردم کمک کننده باشد. روزنامه ایران امروز در گزارشی خواندنی به روایت حال بهبود یافتگان از همان روزهای اول مبتلا شدن به این ویروس تا بهبودی آنان پرداخت و در تیتر نوشت:« بهبود یافتگان کرونا را با قرنطینه شکست دادند». دکتر حسین کرمانپور رئیس بخش اورژانس بیمارستان سینا یکی از مبتلایان به کووید ۱۹ است که درباره علائم شروع این بیماری به خوبی توضیح می دهد:«علائم با تب بالای ۳۸ درجه و درد شروع می شود، برای کنترل تب توصیه می کنم از استامینوفن ۵۰۰ استفاده شود، اگر تب پایین نیامد، پارچه خیس را در دست و پا و پیشانی بگذارید. شربت دیفین هیدارمین روزانه ۱۰ سی سی به من کمک فراوانی کرد. بیمار تا جایی که می تواند مایعات زیادی بخورد.»

او عنوان می کند سه علامت تب بالای ۳۸.۳ درجه و ماندگار، سرفه های بسیار خشک و تعداد تنفس(۳۰ تا تنفس در یک دقیقه) زنگ خطری جدی است. گزارش روزنامه از این جهت که به شرح حال،چگونگی مداوا و قرنطینه بیماران پرداخته، خواندنی است و می تواند در روزهای سخت کرونایی نقطه راهگشایی برای مردم باشد.

یکی از سوژه های مشترک این روزهای مطبوعات، پرداختن به تاثیرات کرونا بر درآمد و معشیت خانوارهای ایرانی است. روزنامه رسالت با اختصاص تیتر و عکس یک خود به این سوژه عنوان کرد:« کرونا درد دوم». یحیی آل اسحاق رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق درباره این تاثیرات گفت:« طبق سنت دیرینه کشور، عمده تقاضای کشور، برای ماه پایانی سال ذخیره می شود. تبعات رکود بازار و تعطیلی کسب و کار مردم جامعه برای مقابله با این ویروس همه گیر، بازتاب جدی بر معیشت و وضع اقتصادی مردم بر جای خواهد گذاشت. مواردی همچون چک های بلاتکلیف، فرا رسیدن زمان مرجوع کالا در فروردین ماه، پرداخت اجاره بها، تعدیل نیرو برخی واحد‌های اقتصادی و افت تولید در کشور، چشم اندازی از بحران اقتصادی و معیشتی مردم در آینده کشور است.» گزارش، مولفه های خوبی از وضعیت بحرانی اقتصاد کشور را ترسیم کرده که می تواند بهترین گزینه برای برنامه ریزی مسئولان باشد تا به داد مردم برسند و نگذارند اوضاع وخیم تر از شرایط فعلی شود. آینده نگری از مهم ترین کدهای این مطلب است.

در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here