زمان انتشار : ۲۱ اسفند ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۲:۰۲ | کد خبر : 493665 |

ویترین روزنامه ها/ توضیح جامع «همدلی» درباره دلایل کمبود اقلام بهداشتی در داروخانه ها و افزایش آن ها در بازار سیاه / پیگیری «شرق» درباره نقش شرکت ماهان در ورود کرونا به کشور

شفقنا رسانه_ صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد و بحث هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

 

به گزارش شفقنا رسانه، روزنامه همدلی در گزارشی به بازار سیاه الکل و ماسک و اعتماد مردم به فروشنده‌های غیرمجاز  پرداخت و با اشاره به اینکه اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم این روزها در بقالی ها و خیابان های پایتخت چون ناصرخسرو و لاله زار یافت می شود به این سوال پرداخت که چرا اینگونه اقلام بهداشتی در داروخانه‌ها نیست و از هر بیست داروخانه که به آن مراجعه می‌شود ۱۹تای آن‌ها الکل و ژل ضدعفونی کننده ندارند؟ این روزنامه برای پاسخ به سوالش با یکی از کارکنان داروخانه های پایتخت و دانشجوی داروسازی به گفتگو نشست و توضیح داد که در روزهای اول موجوی این اقلام کم بوده و با افزایش تقاضای مشتری ها اکثر این اقدام به فروش می رسد. به دلیل افزایش تقاضا، شرکت ها قیمت اولیه محصولات خود را بالا می برند به همین دلیل سوم اسفند ماه هم سازمان غذا و دارو طی نامه‌ای به تمام داروخانه اجازه فروش ماسک را از آن‌ها می گیرد و به خاطر مراجعه مامور تعزیرات در لباس‌های مبدل اصلا توانایی فروش ندارند. از طرفی به دلیل تبلیغات بی پایه و اساس در شبکه های اجتماعی تقاضا برای برخی از داروها هم بالا می رود و این داروها هم کمیاب می شوند. این مصاحبه شونده انتقاد می کند: «در چنین روزهایی مردم باید به جای تبلیغات بی‌پایه و اساس به پزشکان و داروخانه‌ها که از علم کافی برخوردارند اعتماد کنند. البته در این بی‌اعتمادی صدا و سیما هم بی‌تقصیر نبود. در روزهایی که فروش ماسک ممنوع شده بود با ماموران تعزیرات سراغ داروخانه‌ها رفته و بسته‌ای که چند عدد ماسک فقط برای پرسنل در آن موجود بود نشان داده و انگشت اتهام را به سمت داروخانه‌ها برمی‌گرداند در صورتی که واقعیت چیز دیگری بود…».

 

روزنامه شرق در گزارش خوبی به بررسی سهم شرکت ماهان در ورود ویروس چینی به کشور پرداخت و در تیتر جالبی از «نقش ماهان در پرونده کروناگیت» نوشت. با توجه به توضیحات شرق ادامه فعالیت شرکت ماهان در روزهایی که چین با کرونا درگیر بود و فوت یکی از پرسنل ماهان بر اثر کرونا نیازمند روشنگری بود که این روزنامه با ارسال سوال هایی برای مدیریت این شرکت در قالب ایمیل، سعی کرد پاسخی برای آن ها پیدا کند که نه تنهاها بعد از یک هفته هیچ پاسخی دریافت نمی کند بلکه از سوی روابط عمومی این مجموعه برای انتشار هرگونه مطلبی که مغایر با دیدگاه این ایرلاین باشد، تهدید به شکایت می شود. این روزنامه هم در گزارشش به مواردی اشاره می کند و از دادستان کل کشور درخواست می کند تا در قامت مدعی العموم ورود کرده و به آن ها رسیدگی کند. مواردی همچون بررسی نحوه گندزدایی هواپیماهای این ایرلاین و نگرانی از ناکارآمد بودن آن، راستی آزمایی قرنطینه شدن تیم پروازهای ماهان و استفاده از دستکش و ماسک توسط مهماندارن و… . این روزنامه توضیح داده است که «تیم پرواز به ویژه مهمانداران نه تنها قرنطینه نشدند بلکه حتی امکان استفاده از دستکش و ماسک را در همان روزهای اولیه پرواز به چین نداشتند و تنها در پروازهای اخیر امکان استفاده از دستکش و ماسک به مهمانداران داده شده است درحالی که در عکس های منتشر شده، پرسنل با لباس ایزوله شده به نمایش درآمده اند».  این روزنامه همچنین توضیح داد که باید به این سوال پاسخ داده شود که آیا قرنطینه گروه پروازی ماهان که به چین تردد داشته اند به درستی رعایت شده است و چه معیاری برای راستی آزمایی آن وجود دارد. چراکه براساس اخبار رسیده به این روزنامه قرنطینه به درستی صورت نگرفته و حتی مهمانداران با وعده پاداش بالا به این پروازها برده شده اند و شرکت در اقدام عجیبی برای جلوگیری از امکان درز هرگونه اطلاعاتی بند جدید محرمانگی را به قرار دادهای مهماندارن اضافه کرده است.

 

∗∗ در ادامه صفحه یک سایر روزنامه ها را ببینید…

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here