زمان انتشار : ۲۰ اسفند ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۴:۲۰ | کد خبر : 493637 |

عکس های منتخب روز/ هشدار عکاس «ایرنا» به درخت خواری عده ای سودجو

شفقنا رسانه_این روزهابخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید و برای مردم قابل درک باشد به همین خاطر گفته می شود عکس خبری باید ساده، صادق و اطلاع رسان باشد. شفقنا رسانه با همین رویکرد قصد دارد، گزارشی از عکس های منتخب خبری را (به انتخاب خود) که خبرگزاری ها از روز قبل آن را تهیه کرده اند، منتشر کند. گزارش زیر شامل عکس‌ های منتخب خبرگزاری های مهر و ایرنا است.

به گزارش شفقنا رسانه، شهاب الدین قیومی عکاس خبرگزاری تسنیم گزارشی تصویری از حضور زباله گردها در سطح شهر با وجود ارسال حکم برخورد با آن ها از سوی دادستانی کشور کار کرد که به دلیل اهمیت بالای سوژه و هشدار عکاس به عواقب جدی نگرتن این حکم از سوی مسئولان مربوطه مورد توجه قرار گرفت. در شرح تصاویر این گزارش آمده است: «دود سردرگمی برخورد با زباله گردها به چشم سلامت مردم می‌رود، با وجود ارسال حکم برخورد با زباله‌گردها از سوی دادستانی کشور، در شرایط پر ریسک انتقال ویروس کرونا از طریق پسماندهای خانگی اما هنوز مشخص نیست چه کسی مسئول برخورد با زباله‌گردها است. بر اساس مشاهدات میدانی حوزه شهری، زباله گردها همچنان مشغول فعالیت هستند».

خبرگزاری ایرنا گزارش تصویری از گل های بهاری در بجنورد‎ کار کرد که برخی از تصاویر ان به دلیل کادر بندی خوب و کیفیت مناسب مورد توجه قرار گرفتند.

این خبرگزاری همچنین گزارشی تصویری از قطع غیرمجاز درختان در اتوبان آزادگان، جاده قدیم قم، اطراف بهشت زهراء و جاده ورامین کار کرد که سودجویان بدون در نظر گرفتن عواقب در پیش رو، اقدام به قطع غیرمجاز درختان در شب و بدور از دید مسئولان محیط زیست در شهرها و روستاها و سوزاندن قسمت باقیمانده، آن می کنند تا اثری از کارشان باقی نماند. این گزارش به دلیل سوژه پردازی خوب و جنبه اطلاع رسانی و هشداری مسئله مورد توجه قرار گرفت.

∗مطالب ما را در کانال تلگرامی شفقنا رسانه (mediashafaqna@) دنبال کنید.
∗ نقد و نظر و سوژه های خود را از طریق ارتباط با ادمین کانال(shafaqnamedia_admin@) به ما بگویید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here